102 Díra – nedíra, furt se natírá

2. květen 2013 | 17.28 |

102       Díra – nedíra, furt se natírá

Vím bezpečně, že jsem umísťovatel písmenek z klávesnice do pí sí. Také vím, že sebekritika smrdí, jak se netrefně říká. Ale nepleť si sebekritiku se sebechválou. Já si holky také nepletu. Dále si nepřeji, aby se byť třeba i ošklivé ženy odvracely ode mne se zkroucenými nosy. A tak se parfémuji a voňavkuji a někdy i sprchuji. Pokud tedy hodlám vystrčit celé tělo, včetně mého nosu, z baráku. Ale přeji si také, aby na mne zůstalo pár suchých nitek a proto se již kritizovat nebudu. Alespoň pro dnešek...

Zítra je zítra, a tak uvidím, co s nitkama provedu. Dále mi záleží na tom, aby má upřímně myšlená sebekritika byla správně pochopena. Aby se čiro čirou kdokoli nedomníval, že se sebekriticky hodnotím třeba subjektivně. Všichni, kdož mě známe, objektivně víme, že to nejde. Subjektivní sebekritika mé vlastní osoby, tedy mě samotného, čili subjektivní kritika APVé není objektivně možná. To je snad každému vzdělanému člověku jasné. A pokud ne, tak mu to jasné není. To jsem snad ani nemusel uvádět. Ale už se stalo a koho housku jíš, tomu na zuby nehleď.

Právě mne na netu zaujalo přísloví:

"Chceš-li vědět, jaká bude tvá budoucí žena, podívej se na maminku."

Koukám se na mamču pokaždé, jsem-li u rodičů na návštěvě, ale vidím stále jen ji. Žádnou jinou, natož budoucí a natož mou, nikde namalovanou nevidím. Dá se věřit příslovím?

Nebo další:

"Kdo si krká, kdo si prdí, ten si jenom zdraví tvrdí."

Tak tomuto se mi fakt nechce ani trochu věřit. Kdyby autor doplnil třeba někam doprostřed: a kdo při tom hodně větrá... pak možná by bylo přísloví oukej. Ale takhle? Vždyť by v tom smradu chcípnul, sice absolutně zdráv, ale k čemu by mu to bylo?

Zase jedno:

"Jeden o koze, druhý o voze."

Lépe by mi znělo takto: Jeden o koze, druhý o ňadru.

Zaslechnuli cokoli o koze, představím si obezitózní ženu, zatímco ňadro mi vykouzlí představu krásné holky.

Nebo tohle:

"Lepší dobře se oběsit, než zle oženit."

Úplná blbost. Jakmile se dobře oběsíš, tak už Ti moc dobře nepůjde vyzkoušet ženitbu. A jak pak poznáš rozdíl? Zatímco, když se nejdříve oženíš, oběsit se můžeš kdykoli. Třeba hned vzápětí po obřadu.

A s tímto:

"Psu ocas nenarovnáš."

Tak s tímto končím. Nejsem zoologický a ani žádný jiný FIL.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře