Znáte poradnu, která zná odpověď na každou otázku? Zapamatujte si www.poradte.cz Určitě se vám bude hodit.
143 Čeští senioři kradou stále větší čokolád

143 Čeští senioři kradou stále větší čokolád

2. květen 2013 | 18.08 |

143       Čeští senioři kradou stále větší čokolády

Dva důchodci ukradli Fillovy obrazy za desítky milionů, ale neměli o tom ani nejmenší tušení. Původně šli do sámošky ukrást čokoládu, popřípadě i něco mraženého. Ale protože trpí sklerotikou, ocitli se náhle v muzeu v Peruci na Lounsku.

Nejspíš vůbec netušili, jakou hodnotu kradená díla mají. Vyplývá to z výpovědi jednoho z obžalovaných, který vypovídal před senátem ústeckého krajského soudu. Stále mluvil o čokoládě a mražených výrobcích a dokazoval svá slova polystyrenovou ledničkou, kterou u něj policisté při zákroku opravdu zajistili.

I druhý dědeček o obrazech nic neví. Věřím jim, chuť na sladké a lednička na mražené výrobky to dokazují. A obrazy se nepapají. To by si mohli policisté s dnešní dostupnou technikou lehce ověřit a staříky propustit. Mají už určitě velký hlad. Myslím, samozřejmě, staříky.

A protože všeobecně vím, že starého hafíka krást obrazy nenaučíš, vrátil bych klukům i ledničku, aby mohli zase vyrazit do sámošky. Žijeme ale přeci jen v právním státečku, a tak by dědulové neměli uniknout trestu a Policie ze cviku. Proto navrhuji:

Předvést oba výtečníky před soud, který se bude konat v jakémkoli divadle ve městě, ve kterém žijí a kradou. Oba se naučí básničku či pohádku či něco podobného. Mohou secvičit i komický výstup. Nakonec ani komický být nemusí. Stačí, že vylezou na jeviště. Ale něco se naučit musí, alespoň jedno slovo, které mnohokrát zopakují. To je minimum. Pokud ho tedy nezapomenou. A kdyby přeci jen, pak bude stačit, když jen vylezou.

I trest se musí někdy přizpůsobit. A v tomto případě se jedná o NĚKDY. Navrhuji, aby se v těchto a podobných případech VŽDY jednalo o NĚKDY. Vyšetříme tím hodně místečka ve věznicích pro opravdové lumpíky a zaplníme hlediště i jeviště našich divadel. A kdyby to časosběrně kdokoli natočil, můžeme zaplňovat i kinosály. Po promítnutí v celé republice pak i domovy u televizních obrazovek. Prostě můžeme zaplňovat a zaplňovat a zaplňovat. Vše, co se nám chce.

A já, už jen, jak si přečítám dokola ono slovíčko, tak se mi zaplňovat chce s velkým CH.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší