170 Čásek se mění jak Chameleon

2. květen 2013 | 18.32 |

170       Čásek se mění jak Chameleon

(upozornění: obsahuje sprosté slovo)

V noci se mění čásek zimní na čásek letní. Spánek se zkrátí o hodinu a chlastání se prodlouží o dvě.

Zatímco o letním počasí se Ti může jen zdát, tak nyní o hodinku dřív, protože v noci ze soboty na neděli si na hodinkách nastavíme letní čas. Ve dvě ráno přeskočí čas na třetí. On teda nepřeskočí, protože to neumí. Ale Ty ho "přeskočíš”. Nebo on Tebe. Alespoň budeš moct o hodinu déle sáňkovat, střílí si z Tebe v narážce na netradičně chladné jaro vtip, kolující na webu.

Na některých spotřebičích se čas přehazuje automaticky, u všech to však samozřejmost není. Nezapomeň si proto o šedesát minut posunout všechny hodiny v bytě. Jestli musíš ráno brzy vstávat, udělej to raději už v sobotu večer, než půjdeš spát. Sice, když vstaneš dřív, než půjdeš spát, budeš ráno mrtvola, ale neušpiníš si pižamo a můžeš si zuby upatlat pastou jen jednou. Vyhneš se tak ranním zmatkům. V tuto chvíli by mne zajímalo, jestli jde umřít dříve, než se narodíš? Nebo raději já, jestli to zmáknu. Zase jeden paradox. Raději to zkusím příště, protože už jsem to posral a žiju si kliďánko před smrtí.

"Posun hodinových ručiček ve dvě hodiny na tři, postihne 15 nočních dálkových vlaků, které s úderem nedělní druhé hodiny ranní naberou hodinové zpoždění. S tímto zpožděním by podle mluvčího a někdy také mlčícího, měli počítat i cestující, kteří pojedou dálkovými vlaky až po změně času. Věřím, že vrácené jízdné těm, kteří nastoupili před druhou, jim toto zdržení zpříjemní.” uvedl mluvčí a někdy také mlčící ČD, Petr Pošta.

Regionálních vlaků se změna nedotkne, protože během změny času nejedou a na tratě vyrážejí už podle letního času.

Na letní čas se v Česku každý rok přechází, přejíždí a přeskakuje poslední neděli v březnu. Středoevropský čas se vrací pěšky nazpět poslední říjnovou neděli, letos 27. října.

Vadí Ti změna času? Podepiš petici!

Se změnou času pravidelně dvakrát ročně přichází hádky o to, zda je posunování ručiček o jednu hodinu dopředu nebo dozadu pro lidi prospěšné, či nikoli. Zatímco jedni si stěžují na tmu a zimu, za které musí opouštět vyhřátou postel a vyrazit do práce, druzí kvitují prodloužený den. Oceňují, že mohou být déle venku a stihnou toho víc vypít.

Bojovníky za zrušení letního času jistě potěší iniciativa OnlyOneTime, kde se 15. dubna objeví formuláře k registraci podpisů odpůrců letního času. Jen v Česku je však potřeba sehnat nejméně 13 tisíc podpisů. Zbytek autogramů do nutného milionu musí senátor Petr Šilar, který se za zrušení letního času zasazuje v evropském parlamentu, sehnat v dalších šesti zemích Evropské unie.

Podpisy pak musí ověřit evropští úředníci a oštemplovat evropskými razítkama.

Samueli, uděláme, jako činím já – vstaneme ve třičvrtě na tři, uvaříme Kapucína, bafnem štrůdl na talířek a napíšeme:

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře