386 Žena a hlemýžď

28. červen 2013 | 16.43 |

386       Žena a hlemýžď

Minoval jsem nohy po betonce a přede Mnou prováděl stejnou činnost dlouhými kroky jakýsi pomatený mladík. Najednou se shýbl, sebral hlemýždě, odnesl Ho do trávy a významně se na Mne při Jeho ukládání na zem podíval. Vůbec si tím pádem nevšiml, jak je hlemýžď nasranej.

Podíval jsem se na mladíka ještě významněji a šel pro hlemýždě. Hned jsem Ho, celého nešťastného našel a vrátil na betonku asi o milimetr dál ve směru jeho slizké stopy. Ještě chvilku jsem hlídkoval, aby se mladík náhodou nevrátil a nechtěl vzniklou situaci jakýmkoli trapným způsobem řešit. Ale zřejmě správně pochopil významnost Mých grimas, a tak zřejmě sbíral hlemýždě o kus dál a na Tohoto v tuto chvíli již šťastného raději zapomněl. Nemínil jsem diskutovat. A zvlášť ne v případě těchto rychlostních typů. Když si jen pomyslím, kolik dní Mu trvala cesta z trávy. Akdyž byl již skoro na konci a mohl se dostat na vytouženou silnici, tak Ho jakýsi pomatenec vrátí zpět. Ještěže jsem byl na Svém místě.

Jenomže, nemůžu být všude, a tak se ve světě děje mnoho takovýchto a podobných sprosťáren, které nemohu napravit. Je mi z toho smutno. Těch nešťastných šneků! A Těch nešťastných žen! To Mne trápí, samozřejmě ještě o trošičku víc. Vlastně šneci jsou Mi úplně fuk, ale Ty ženy. A zvlášť mladé a pěkné...

Staré a ošklivé mám na háku. Teda to jsem napsal blbě. Žádná stará a ošklivá Mi ve stodole napíchnutá nevisí. Jen Mne, slušně napsáno nezajímají. Zato Ty mlaďoučké a šťavnaté, to je úplně jiný song. Hned, jak jsem dopsal předchozí větu, rojí se Mi představy ještě víc, než včely. Mě se vlastně prakticky neustále rojí nějaké představy. I v hlavě mám hukot, jak v úle. Ani skoro nestačím zapisovat, jak rychlý je to mumraj.

Musím se vždy o takových padesát stupňů uklidnit, abych nepsal blbiny. Nebo raději o šedesát, protože sklon k blbinám je v Mém případě nebývalý. Nebývalý jako nemalý, ne že nikdy nebyl. Mám ho stále, sklona jednoho. Škoda, že nemám i slona. Mohl bych si založit cirkusovou firmičku. Ale hned bych ji prodal komukoli za prachy. Napsal jsem to jen proto, že slon je sklon bez káčka.

Ale šup zpátky k ženám! Se ženou je spousta činností lepší, než bez Ní. Napsal jsem spousta, ikdyž se Mi dralo slovo všechno. Ale všechno s Ní lepší není, atak je spousto přesnější a hlavně vhodnější. Všechno není nikdy lepší s nikým. Dokonce si při Mé skromné povaze myslím, že všechno není lepší ani se Mnou. Ikdyž se Mnou by se dalo o této otázce s velice dobrými vyhlídkami na konečné vítězství polemizovat, tak Mi raději zase věř.

Vono věřit Mi, to je třeba stále. Zatím se to každé a každému vyplatilo. Ikdyž musím v tuto chvíli s nelibostí přiznat, že Těm, co mi nevěřili nikdy, se to také vždycky vyplatilo. A tak je jedno, jestli Mi věříš, nebo ne.

Ale věř Mi, lepší je věřit Mi. Alespoň pro Mne je to lepší určitě.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře