470 Mužíci na horách

10. srpen 2013 | 10.56 |

470       Mužíci na horách

Zkopíroval jsem z webu:

"9. srpna 2013  16:31:

Ničí přírodu, vytáhla správa Krkonoš do boje s kamennými mohylami

Na facebookovém profilu Krkonošského národního parku se objevila prosba, aby lidé nestavěli v horách malé kamenné mohyly neboli mužíky. Podle odborníků se tím přerušují procesy, které trvaly stovky tisíc let a náprava škod není v lidských silách.

Kameny, stejně jako živočichové nebo rostliny, se časem mění. Jejich vývoj ale trvá stovky tisíc let, proto ho lidé nevidí a kámen považují za mrtvý kus hmoty. Když někdo vezme kámen a přenese ho jinam, tento přirozený vývoj přeruší.

Anketa - Vadí vám kamenné mohyly v horách?

ANO     4265

NE        1921

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/krkonose-mohyla-kamen-pomnik-turista-ochrana-fa5-/domaci.aspx?c=A130809_150221_liberec-zpravy_ddt

Mě tam, ani nikde jinde, nevadí. Víc by Mi vadilo, kdyby Mě někdo takovým kamenem majznul po hlavě, nebo Mi třeba rozbil okno. Tím, že se postaví mužík, tak se možná přeruší nějaký proces. Ale započne se zase proces jiný, ne? Tak odborníci, nekruťte furt hlavami a dejte je dohromady. Tím myslím, odborně se poraďte na zasedání, ke kterému si sedněte, aby vás ještě ke všemu nebolely nohy. Uvědomte si, že lidé prostě dělají kraviny a tato je z těch nejmenších. Tak ji nezakazujte. Nyní Mne napadlo, že když se staví Mužík, tak tato činnost určitou chvíli trvá.

Co vám tedy brání v odstřelu těch, co staví?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře