100 Julie se vrátí z Itálie

2. květen 2013 | 17.04 |

100       Julie se vrátí z Itálie

Za pár dní se Julie vrátí z Itálie. Jakmile ta chvíle nastane, vyrazíme do Tramtárie. Už aby se dalo cokoli vyměřovat, vytyčovat a vykolíkovávat na sekundy, protože Tramtárii milujeme. Dá se tam provádět vše, co si předem namalujeme. I to, co namalovat, ani při vší naší dovednosti, neumíme. Důležitý je nyní především Její návrat. Nevzala si do Itálie horní díly žádných plavek, které si do kufírku naskákala, a tak se obávám, že tam bude jen do zimy. Ale neboj se, né do zimy kalendáříkové. Nazývám tento jev Juliová zima. Jedná se o lehounkou nemoc, kteroužto trpí všechny krásné ženy. Je jim zdánlivá zima. Ale my, kteří je milujeme a víme tedy, že se jedná o zimu Juliovou, tak my také víme, co v takových chvílích dělat. Vám ostatním poradím: zahřívat, zahřívat, zahřívat, zahřívat, zahřívat, zahřívat, zahřívat, zahřívat. Nevěděl jsem kolikrát udělat kontrol vé, ale pak jsem si úplnou náhodou, o které také nevím, kde se vzala, spočítal, že slůvko zahřívat má osm písmenek. A z toho tryská matematické poučení:

Má-li zahřívat osm písmenek, namačkej kontrol vé 7x.

A tak se tu vyloupla jedna zásadní poučka pro všechny zdravé muže. Aplikovat ji musejí ve všech případech, ve kterých se budou v životě nacházet. U některých jedinců jich nebude moc, někomu se naskytne šance jen jednou za život. A někdo ji nedostane nikdy. O to víc apeluji na její dodržování. Takže chlape, jakmile úplnou náhodou spočítáš osm písmenek u slova, které jich OPRAVDU osm obsahuje, chytni poučku za copánky. OPRAVDU jsem sice napsal verzálkami, ale protože obsahuje pouze sedm písmenek, tak neplaš.

A nyní, CO zahřívat? Začni vždy od PRStů na nohou. Těm bývá největší ziminka. Není to na nich sice znát, vypadají úplně stejně, jako PRStíky v teplíčku, ale neprohloupíš, když se jim budeš věnovat na začátku zahřívání. Také s nima budeš brzy hotov, protože jsou srandovně prťavoučkaté a můžeš vzápětí postupovat do dalších výškových táborů, které sis na trase k vrcholu vytyčil. Ty vole, teď mne napadlo:

Vytyčil sis vůbec výškové tábory?

Tak se rychle VRAŤ A VYTYČ!!! To je nezbytná, zásadní a nejdůležitější záležitost celého zahřívacího procesu. Bez ní se neobejdeš. To ví každý, i začínající horolezec. A nejen horolezec, to ví i každý blbec. Ví to prostě úplně každý. A jestli né, tak mu dej přečíst má písmenka. Dost reklamy, jdeme šplhat. Nebo raději horolezčit či horolézat po Juliině těle. Teda já jdu po Juliině. Ty se sápej, kde chceš.

Prťavoučkaté v základním táboře jsou tedy zahřáté a můžeš pokračovat do prvního výškového. A ten už je sakra zajímavý. Ale dávej bacha, abys nesletěl. Pečlivě skobičkuj každé místečko. Prostě jisti se na každém kroku, i když krok v tomto případě není to nejpřesnější slovíčko, víš, o co mi jde. A jestli nevíš, tak ani nečti dál. Nemá to pro tebe smysl. My co víme, lezčíme dále a tím také výše. Skobičkujeme pečlivě kotníky, lýtka, podkolínka, podstehýnka i nadstehýnka. Zde se trochu porozhlédneme a založíme první výškový tábor. První výškový tábor je hodně důležité místo výstupu. Někteří horolezci tu dokonce vztyčí vlajku své země a nepokračují výš. Vymlouvají se později v médiích, že se strhla bouře, došly jim špatně spočítané zásoby nebo skobičky, neodhadli délku lana, byla jim zima atd. V horolezecké hantýrce je nazýváme Lezci prvních výškových táborů anebo jen krátce Dolňáci.

Ostatní pokračujeme výše, i když nás někdy přírodní podmínky také donutí vrátit se do prvního, dolňáckého. V tom případě se samozřejmě rádi vracíme. Napsal jsem někdy, ale všiml jsem si toho a opravuji nyní na každou chvíli. Dle libovolné vůle lezeme tam a zpět a zpět a tam a skobičkujeme a skobičkujeme a skobičkujeme. Stačí, aby nám nedošly skobičky.

Druhý výškový založíme těsně nad prvním. Zde se totiž nachází pupíček každé hory a pupíčkem každá hora papala, než se do výšky vztyčila, a proto bude druhý výškový zde. Také sem se budeme často a rádi vracet. A nejen podle počasí.

Třetí výškový založíme mezi kozy. Neřeším, zda mám založeno správně gramaticky, ale správně mi tato větička zní a rýmuje se. Stačí jeden třetí, protože ho umístíme přesně.

A tento třetí je zároveň poslední, protože vrcholek Julie už je na dolíz a můžu tedy chystat vlajku vztyčovací.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře