107 U černé kočky

2. květen 2013 | 17.31 |

107       U černé kočky

Když jsem včera spadl ze židle, sprintovala kolem mne jakási odpolední hodina. Z jejího čísla na dresu jsem usoudil, že se jednalo o 16ku. Přemítal jsem o velmi dlouhém dloubání se v nose, protože chodím spát až v noci či k ránu, když mne Víťa probral esemeskou:

"Ok!"

Ihned jsem mu odpověděl:

"U cerne kocky 19h?"

Sešli jsme se před vchodem těsně předtím, než nás dostihla 19ka a šla s námi dovnitř. Měli plno, ale číšník nám vyčaroval poslední volný stolek. Když nám vykouzlil i všechna piva, která jsme si objednali, mohli jsme začít metat písmenka, což děláme s Víťou hrozně rádi. Zasedneme vždy proti sobě. Každý z jedné strany stolku a metáme si navzájem písmenkami před obličejema, ve kterých máme zaďolíčkované oči. Po metání začne povídání. Někdy i dříve. Necháváme vše nahodilé náhodě. Vypouštíme slova, jakmile nás začnou škrábat v krku. Nemáme jasně stanovená pravidla. Zatím, ale napořád.

Když jsme dometali poslední písmenka a dokončili poslední slovíčkování o nich, spustili jsme volnou diskuzi. Po několika větách, které už jsou nyní v minulosti, se mne zeptal na Julii. Nechtěl jsem mu říct nic, ale tak dlouho mi ohýbal malíček do protisměru, až jsem vykecal všechny podrobnosti. Mě by rozhodně pro pravdu neupálili. Ani pro lež.

A protože mám Julii v každé hlavě, kterou si ráno nasadím na krk, namaloval jsem mu pár situací, kterými jsem s ní šťastně proplul. Všechny mi cestovním razítkem oštemploval a omuřínohoval. Jeho obě oka mne přitom zálibně pozorovala, až jsem se lekl, jestli nejsem kočka. Když jsem si uvědomil, že nejsem, mohli jsme bumbat dále. Řekli jsme si spoustu soukromností z našich jednotlivých dosud plápolajících životů a kolem nás sprintovaly hodiny, jako kdyby chtěly být první v cíli. Ony se tak chovají od svého narození a jde jim to, ustavičným tréninkem, stále lépe a tím pádem rychleji.

Vyslali jsme ještě spoustu vět do minulosti, vypili výčep a zamávali si packama.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře