112 Vyvěsil jsem z ramínka tumtatyta písmenk

2. květen 2013 | 17.36 |

112       Vyvěsil jsem z ramínka tumtatyta písmenka

Ráno jsem odklopil víka něco před čtvrtou hodinou a Doubravka už nebyla nasvícená, protože proud už nešel do světýlek, která jsou na ní namířená, ale na kutě. Vyrobil jsem si Kapucína a začal psát tato písmenka:

"Nevíte, kolik je hodin?

16:35

Třičtvrtě na dvě, že?

Ne, půl páté a pět minut.

Kolik?

Půl páté a pět minut.

Aha.

Vůbec jsem si nebyl jistý, zda její Aha znamenalo, že ví, jaký údaj jsem jí vlastně sdělil. Z její inteligentní tváře jsem si odvodil, že dokonce zřejmě nebude ani přibližně tušit, v jakém století se to vlastně nacházíme, a tak jsem pokračoval v mém odpoledním, veselém pokračování.

Šel jsem si vypůjčit do Kauflandu mléko na výrobu kapucínů a pak hurá do Legendy na pivní schůzku se Samuelem. Přišel tentokrát skoro včas, ale zase pátý. Jednou v pravěku na mne čekal víc jak hodinu. Ještě víc jednou jsem si pár dní před domluveným bumbáním odjel do Arnoltic a nevyslal jsem jeho směrem ani esemes. Má tak trochu zasloužené každé své umístění. Ostatně každý máme zasloužené své umístění. Někdo více, jiný méně. Víceméně...

Včera jsme zase lovili ve výčepu, protože na rybníky je přeci jen trochu moc sněhu a dle jeho barvy tuším, že právě sviští únor. Mrknul jsem z okna a potvrzuji. Až bude tričkověji a kraťasově budeme lovit v rybníkách rybičkové ryby. Těšíme se oba. Já si myslím, že JÁ víc. Samuelovi se prohánějí hlavou o tomto problému stejná slovíčka. Oba máme pravdu. Ve vesmíru je všechno možné. Ty máš také pravdu.

Ať víc, kdo víc, na jaře či v jaru hupsneme se Samuelem do víru rybaření v našem revíru.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře