114 Lucie

2. květen 2013 | 17.37 |

114       Lucie

Pokojem mi pučí Květy, a tak mám skvělou náladu, i když svět kolem mne strádá a Ty jsi nyní na jiném místě, než já. Vůbec mi nepřipadá radostné, že by mělo jít o setrvalý stav. Nechci mít neradostné představy. Ani si je neumím vybavit, protože je nemám v lásce. Raději si mozek obklopuji příjemnem a laskominovými filosofkami. Vím, že je to pro něj lahodnější a milejší. Mnohem lépe pak funguje a vymýšlí příběhy, které mne tak baví.

Vymyslím nyní jeden pro Lucii, protože mi na ní, tak trochu hodně, záleží. Mění mi život. Zatím jen lehce a relativně krátce, ale vím, že změní úplně a napořád. No vím, rád bych věděl, takže doufám či věřím a úplně nejlépe: přeji si. Ale nyní právě tuším, že když si něco budu přát intenzivně a dlouho, tak by se mi každé přání mělo vyplnit. A protože jsem trpělivý jako růže, tak pevně věřím, že mi nějaká jiná květinka Lucii přivoní. A možná již brzy, třeba tento pátek, který nastane, jak mlhavě tuším, až čtvrtek půjde do hajan. Minulý týden tím způsobem přišel pátek na svět, a tak pokud se vše bude řádně opakovat, můžu se těšit. A protože cítím, že mám nyní od ucha k uchu, tak už tak vesele činím.

Opět úplnou náhodou, o které vůbec nevím, kde a jak mne bere za ruce, pukají mi do uší zase Květy:

"Je večer, pojď... stmívá se a prší... z mýdlové pěny!!!

Ale ještě víc se mi líbí verš:

"Dám ti jen měsíční světlo, mourku... malý proužek léta.

Namíříš k němu dlaní a už na lžičce stříbrné vzlétá."

Jediná, menší špatnost na těchto verších je ta, že je napsal Martin E. Kyšperský a ne Já, jinak jsou úplně dokonalé.

A když už jsem u té citace, dovolím si ještě jednu:

"Očekávej neočekávané. Když očekáváš neočekávané, tak už Tě nemůže nic na světě překvapit. Pak Tě ale může zaskočit skutečně neočekávaná věc, protože ji nečekáš."

Tuto větu řekl Walter Ubrus Willis při závěrečných titulcích filmu Bandits, který mne skutečně nadchl každou zurčící sekundou svého děje. A proto jsem musel zahrnout tuto větu do mé sbírky, o které tuším, že se stane velmi čtivou i bez celeru.

Bude se tedy o ní, jako o BEZCELERU mluvit ještě dlouho po tom, co celer skutečně dojde.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře