119 Tajemství

2. květen 2013 | 17.40 |

119       Tajemství

To jsem si moc přál - budeme mít první dámu s tajemstvím. Ivanka Zemanová totiž tají, čím se živí. Dříve pracovala pro Pražský hrad i pro muže, jenž chtěl na nás v roce 1989 poslat tanky. Od této informace si dále nejsem vůbec jistý, že jsem si měl něco takového přát. A zarputile mlčí i Miloš.

Opravdu jsem v tuto chvíli upřímně rád, že nevyhrál kníže, Karel Schwarzenberg, o jehož ženě Terezii se profláklo, že se věnovala lékařské praxi. Zajímala ji zejména celostní medicína a alternativní přístupy k léčbě, včetně homeopatie. Studium lékařství na Vídeňské univerzitě, kde promovala v roce 1966 si přitom prosadila i přes počáteční odpor jejího otce. Takže v případě vítězství Karla bychom přišli o Tajemství. Napsal jsem s velkým Té, aby bylo větší a tím pádem tajnější.

"To, že se neví, co má žena dělá, je rozhodnutí jejího zaměstnavatele. Nepřeje si totiž, aby to bylo veřejně známo," řekl Miloš ve středeční debatě TV Nova. Velmi zajímavý úkaz, proč asi si to zaměstnavatel nepřeje? Já si přeji vědět, co Ivanka dělá a ne asi, ale určitě.

Jejím posledním známým zaměstnáním bylo místo v odboru kultury Správy Pražského hradu.

Z něj odešla loni v dubnu na vlastní žádost. Všechna další její zaměstnání jsou zahalena tajemstvím. Zvykejme si. Co nás to má co zajímat. Vždyť jde nakonec JEN o první dámu naší zemičky.

Podle informací MF DNES od jednoho zdroje blízkého Hradu, Ivanka řekla, že jde pomáhat "manželovi s kampaní". Loni v září ji však deník Blesk vyfotil před budovou Tokovo v pražských Holešovicích s tím, že pracuje pro bezpečnostní agenturu Abas, která v ní sídlí. Firma to důrazně dementovala, aby to zase bylo i nadále Tajné.

"Popravdě ani přesně nevím, kde pracuje. Dělá běžnou administrativní práci za 20 či 21 tisíc hrubého," řekl k tomu Zeman. Jak to může vědět? Vždyť je to Tajné? Slůvko či mezi čísly 20 a 21 mi naznačuje, že Miloš ví prdíka. Anebo chce být také Tajný. To se mi zdá pravděpodobnější, i když co já vím, co mají s Ivankou tichého v kuchyni.

Utajování zaměstnavatele ženy kandidáta na prezidenta je podle Ladislava Špačka, bývalého tajemníka Václava Havla, rarita. A k tomu se připojuji a dodávám, že nejen rarita, ale i ojedinělost.

"Rozhodně je to ve světě neobvyklé, aby manželka kandidáta na prezidenta tajila své zaměstnání. Je to samozřejmě věc, která jenom přitahuje pozornost. Neexistuje ale žádný zákon, jak takovou informaci vymáhat," poznamenal bývalý Havlův kancléř Špaček. Ale můžeme proti tomu demokraticky demonstrovat, navrhuji Já. A až se ke mně připojí pár milionů mých budoucích čtenářů, tak se také můžeme Dámy zeptat.

Zajímavé zaměstnání měla Ivanka ještě před nástupem na Správu Pražského hradu. Pracovala v obchodním úseku firmy Mold Vin CZ, firmy Zemanova známého Zdeňka Zbytka, která obchoduje s moldavskými víny. Zbytek je proslulý bývalý velitel tankové divize ve Slaném, který byl jako jeden z mála připraven zasáhnout proti sametové revoluci před dvaceti lety. Pomalu začínám Tajnou Tajnost Tajemství chápat a přestává se mi líbit.

V roce 2008 byl jedním z iniciátorů vzniku sdružení Přátelé Miloše Zemana, které dnes spolufinancuje prezidentskou kampaň. Tak to už se mi nelíbí ještě víc nebo líbí ještě míň anebo prostě nelíbí vůbec.

Server Aktuálně.cz o rok později informoval o tajné zprávě Bezpečnostní informační služby, podle níž se Zbytek dostal do jejího hledáčku kvůli svým aktivitám na východě a kontaktům s ruskými diplomaty, o nichž tajná služba ví nebo má podezření, že jsou špioni. Čím dál lepší...

Jméno Zemanové paradoxně dodnes visí na webových stránkách Mold Vinu. "Tak to správce asi zapomněl změnit. Nepracuje u nás už asi dva roky, ale říkám asi, protože přesný údaj je tajný" řekl ve čtvrtek redaktorům MF DNES jednatel firmy Jaroslav Masopust. Asi zapomněl, asi dva roky, ale zase Tajné URČITĚ.

Ivanka byla podle něj skvělá a vzdělaná pracovnice. Proč se rozhodla z firmy odejít, si už nevzpomněl. Asi nebo tajně?

Ivana Ivanka Zemanová zatím poprvé promluvila ve čtvrtek v krátkém rozhovoru pro deník Právo, kde se ohradila proti titulování "první dáma".

"Nelíbí se mi toto do našeho prostředí implantované označení pro manželku prezidenta. Vždycky jsem na člověku oceňovala jeho charakter a chování, ne jeho společenskou nebo pracovní pozici," uvedla.

A já zase oceňuji, když kdokoli ocení charakter a chování na člověkovi, jen by to měl udělat TAJNĚ.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře