123 Vše obráceně

2. květen 2013 | 17.44 |

123       Vše obráceně

Někde na netu jsem našel informaci, že pokud si chci zvýšit kvalifikaci mých již tak dost dokonalých hemisfér, mám začít dělat vše obráceně, než provádím obvykle. Dal jsem tedy na ni, protože věřím jakýmkoli médiím, která o mém mozku cokoli tvrdí. Já o něm vím snad jen to, že ho v hlavě pohodlně nosím a on mi za to vyplňuje její prostory, aby se neozývaly duté rány, když se mi do ní kdokoli, či cokoli strefí.

Začal jsem zrovna dnes ve chvíli, kdy jsem se chystal naobědvat. Vidličku jsem vzal do pravé ruky, nůž do levé a lžíci do žádné. Jídlo mi sice občas padalo na zem, ale protože jsem zrovna pravidelný roční úklid podlahy těsně před obědem dokončil, tak se mi prachem ani blátem neobalilo a mohl jsem se ho tedy, s mírně špinavým svědomím, znovu pokoušet dopravit do úst. A jedl jsem déle než francouzi s francouzkama. Asi čtyři hodiny. A protože jsem začal s tímto milým cvičením někdy po půl třetí, tak se mi pomalu blížila večeře. Rychle jsem si ještě při kapucínovi provedl následující testík:

Vidíš tanečnici otáčet se ve směru nebo protisměru hodinových ručiček?

Pokud ve směru, tak používáš více pravou než levou hemisféru mozku. Většina z nás by měla vidět tanečnici otáčet se proti směru hodinových ručiček (i když já to tedy mám opačně). Po malém tréninku lze "donutit" tanečnici změnit směr.

Zdroj: 
http://www.kolumber.com/brain_test.php

a zjistil jsem, že "já to mám taky tedy i když opačně". Po jakém malém tréninku není uvedeno, ale stejně mě to nezajímá, protože já nic měnit nechci. Jsem spokojen, že jsem vůbec bystře uviděl tanečnici, a že se otáčí.

A raději už se na ní dívat nebudu, aby se náhodou nezačala točit třeba ve vodorovné poloze...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře