127 Takenaka je Corporation

2. květen 2013 | 17.49 |

127       Takenaka je Corporation

Takenaka je obrovitánská společnost, kterou má za zavináčem můj kamarád Ivo, jehož jsem včera potkal. Šel jsem cestou přes kopec navštívit rodiče a on se šel proticestou se pesem vrátit do svého bytu. Nejdříve jsem se potkal se pesem. Ani se na mne nevrhl, ani se na mne neštěkal. Tak jsem si řekl, jaké je to velice inteligentní zviřátko a jakého má asi inteligentního páníčka, a že mu ho musím pochválit. Po chvíli se zpoza zatáčky vynořil páníček a on to Iveček.

Dvěstěčtyřicet let jsme se neviděli, ale jak jsem zaostřil, ihned jsem ho poznal. On patrně ostřit nemusel, a tak jsem ho po pár bezvýznamných větách, nestojících ani za zaznamenání na věčné věky, požádal o jeho zavináč. Nadiktoval mi svou takenaku a já jsem si jí těsnopisem zapsal do mobilu. A protože jsem je nechtěl příliš zdržovat, řekl jsem jim pouze jeden kratší vtip. Druhý už jsem ani nezkusil, protože pesa řekl:

"Kluci neblbněte, budeme tu do večera. Jdeme přece na oběd."

Bystře jsme si oba uvědomili, že má pravdu, a tak jsme se rozloučili a všichni pokračovali danými směry. Cestou jsem si vzpomněl, jak Iveček VESELE PLAVČIL na kytaru ve skupině, kterou jsem si byl před oněma dvěstěčtyřiceti lety párkrát poslechnout a vždy se mi moc líbila.

V mozku se mi samovolně vyslovilo pořekadlo:

"Podle inteligence pesa poznáš inteligenci páníčka a naopak, podle debility páníčka starého psa novým kouskům nenaučíš."

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře