13 Kachňák - Šebkův rybník

2. květen 2013 | 15.18 |

13        Kachňák - Šebkův rybník

Rybník Kachňák je neveliký rybník, vzdálený asi 8 km od Teplic - Lázní v Čechách. Jednou v létě, při pravidelném pivku v pátek ve Stodole, mi Samuel navrhl, co kdybychom si zase po letech zapytlačili. Po mém okamžitém souhlasu mi nastínil, jak se na zítřek připravíme. Mluvil o řádné přípravě, velice zkušeného rybáře. Rozdělil úkoly pro každého z nás. Já dostal ten nejdůležitější: měl jsem ráno vstát a přijet na kole před dům, kde bydlí a prozvonit ho. On si vzal na starost ostatní MALIČKOSTI - nádobíčko si pro nás vypůjčil od svého otce, vytipoval rybník a světové těstíčko umí vyrobit stále. Já jsem zajistil pouze sebe.

Nebe sice obsahovalo pár mráčků, ale zdáli se nám bezvýznamní, a tak jsme vyrazili. Kachňák se skládá ze dvou rybníků, vedlesebejsoucích. Větší rybník a dětský bazének. I s kolama jsme se nakonec prodrali k bazénku, kde jsme začali nahazovat rybičkám Samuelovu Laskominku.

Rybářská nádhera. Samuel nahodil a ani si nestačil zapálit cigáro a už jeho splávek směřoval ke dnu. A jak Samuelovi směřuje splávek ke dnu, rybička směřuje opačným směrem. Samuel je téměř stoprocentní. 1:0 pro Samuela. U mne také ukec, ale stále 1:0. Zase si bláhově nezapálil, i když měl cigaretu stále v puse a nahodil. Do minuty 2:0. Za stavu 5:0 už to nevydržel a před dalším náhozem si zapálil a byl ještě rozsvícenější než dosud. Mě to také bavilo, miláčkové brali, ale na mém kontě stále 0. Teprve za stavu 0:9, jsem zavěsil. Málem jsem samou radostí, skočil oblečený do bazénku. Kdybyste nás viděli: dva nejšastnější pytláci na světě. Samuel stále zvyšoval náskok, ale já se také zlepšoval, protože miláčkové pod hladinou věděli, že miláčkové nad ní si to oba zaslouží. A navíc za stavu asi 0:6 pochopili, že se dnes jedná o fotbalový zápas, protože byli všichni vzápětí po lapení zase zpátky pod vodičkou a jde tudíž o skóre a ne o pánvičky. A mač je začal bavit stejně jako nás.

Snižoval jsem rozdíl ve skóre, ale myslím si, že hlavně zásluhou Samuela, který si najednou MUSEL stále zapalovat další a další cigára, zatímco mě se začalo stále více dařit: 3:10, 6:12, 9:13.

Pak se Samuelovi stala pro rybáře nepříjemná věc, zasekl se mu pod vodou háček do čehosi. Nemohl ho navinout žádným možným způsobem. Nabídl jsem, že tam půjdu já – chtěl jsem se mu alespoň částečně revanšovat za přípravu celé této akce. Původně jsem chtěl jít na Ádu, ale při představě, že by v tu chvíli přišel porybný se psem, jsem si boxerky nechal. Voda byla kalná a hned po prvním dotyku se dnem bazénku jsem pochopil, že to tak snadné nebude. Dno bylo silně bahnité. Naštěstí se rozdíl mezi dnem a hladinou příliš rychle nezvyšoval. Byl jsem sice až po krk, ale po chvíli snažení jsem dotyčnou větev, v níž háček uvízl, našel. Háček jsem uvolnil a Samuel navinul. V tu chvíli jsem si uvědomil, že už se na břeh pravděpodobně nevrátím. Bahno se do mne zamilovalo a nechtělo mne pustit. Samuel měl ale řešení. Nahodil, já jsem párkrát ukl, aby to byla pro něj trochu zábava, a pak jsem zabral tak, že šel splávek rychle pod vodu. Chtěl jsem ještě chvíli ze strany na stranu, ale natrhlá pusa mne už trochu bolela, tak jsem se vzdal a šel nad hladinu. Samuel mne bravurně lapil podběrákem a byl jsem vysvobozen. Oschnul jsem, oblékl se a pokračoval v utkání.

Myslím, že v tuto dobu se Samuel šel juknout na sousední, hlavní rybník. Tam se mu prý tak nedařilo, a tak jsem po jeho návratu vedl 17:13, protože jsem férplejsky počítal mé úlovky, i když Samuel byl aut. Samože se skóre rychle vyrovnalo, ale už jsme se dokonce i střídali ve vedení. Za stavu 21:23 jsme přestali počítat, už nám to bylo jedno. Hlavně, že nás to všechny, včetně těch pod hladinou, bavilo. Po nějaké době se ale nebe nad námi zatáhlo úplně a my s sebou čirou náhodou neměli deštníky. Když začalo pršet, schovali jsme se pod modříny a vydrželi jsme. D隝 byl krátký a pochopitelný – mraky se také chtěly podívat, co se to na Kachňáku děje, tak se přihnali. A když to slunce mezi mraky vytušilo, tak ho přepralo a my jsme se mohli bavit dále. Pojď Mirku, zkusíme to přeci jen na hlavním rybníku, tady chytáme samé čudly, asi to bude chovný a vedle chytneme větší kousky. Řekli jsme si, že má-li nás porybný dnes chytit, tak nás chytne i u bazénku. Na větším rybníku už se skóre tak rychle nenavyšovalo. Pár kousků jsme chytli, ale nebyly o moc větší, než ty z bazénku. Ale byli jsme trpěliví, navlas stejně jako profíci. Samuel ovšem pochopitelně při přípravě neodhadl, že budeme tak veleúspěšní a došlo nám těsto.

Holky pod vodou se nažraly a my jsme, šastní jak blechy, odjeli domů. Veškeré kousky, které jsme později se Samuelem ulovily, jsme rozdali rybářským outsiderům, aby se s nimi mohli nechat vyfotit do svých památníčků.

Některé z nich jsou k vidění například na: http://www.soukromy-revir.cz/galerie

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 ˇ 2 ˇ 3 ˇ 4 ˇ 5
známka: 5 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře