134 Volejword s Yendou

2. květen 2013 | 18.00 |

134       Volejword s Yendou

Zase YEDNOU jsem si zahrál Volejword s YENDOU. Stačilo prohodit dvě písmenka a můžeš smečovat, nahrávat, blokovat i jinak vyskakovat a mrskat sebou do stran. Celkově si můžeš libovolně zaskákat i zapadat všema směry.

Volejword, z anglického volleyword, je přímé odehrání věty nebo jen jednoho slova, aniž by okamžitě upadlo pod stůl. Jde o týmový písmenkový sport, ve kterém se libovolný počet hráčů resp. hráček, u jakéhokoli stolku rozpůleném sítí snaží odehrát pár písmenek na spoluhráčovu polovinu tak, aby je spoluhráč následně zpracoval, vrátil nebo rovnou zasmečoval a ona se dotkla podlahy pabu. Volejword pochází z USA, ale dnes je populární po celém světě. Hrají ho muži i ženy. S Yendou jsme si lehce upravili pravidla a hrajeme ho spolu už stovky let. Prakticky od doby, ve které jsme přestali pít jen nealko a začali navštěvovat paby, ve kterých se nacházejí Volejwordové stolky. A ty se nacházejí v každém pabu.

Od té doby, co se Yenda odstěhoval pást Kozy Dorpírkové do Austrálie, tak máme příležitostí, zahrát si Volejword, poskrovnu. Ale asi před týdnem jsem vyslal jeho směrem esemes, že až přistane v ČR a bude se plížit do Teplic, stačí mne prozvonit.  A včera ta situace nastala zrovínka v okamžiku, kdy jsem se chystal zajít do posilovny s mou partnerkou. Volejword nebo posilovna. Velmi těžká volba, jejíž následky ani nechci domýšlet, natož zaznamenat. Julie si právě v tuto chvíli jede zalyžovat do Alp a Yenda současně letí na konferenci o Kozách Dorpírkových do Skotska. Julie se ale za tři dny vrátí. Yenda se sice ze Skotska také vrátí, ale do Austrálie.

A do Austrálie já moc často nelítám, proto jsem včera zvolil Volejword.

Dne 8. března 2013 6:22 Krupa <krupa.miroslav@tiscali.cz> napsal(a):

Ahoj Yendo, v příloze posílám přílohu. Nic jiného tam nehledej, víš, že to s Tebou myslím dobře. APV

P.S. včera jsem si velice dobře zahrál náš oblíbený Volejword.

Drahý příteli,

právě jsem dorazil domů a vyřizuji maily, Tvůj samozřejmě jako první.

........ ty bláho, to bud číst do prázdnin.

Mfg.

Yenyk.

Dražší Yendo,

poté, jak jsme se začali takto naprosto netradičně oslíkovat, mne zajímá naše stoupající cena. Přeci jen, je-li někdo z nás Dražší, měl by ten druhý být Nejdr...

Ale nechci Ti moc napovědět, vím, že máš mozek. Sice mnohem menší, než mám já, ale tím se, prosím Tě netrap. Na světě žije skoro sedm miliard lidí, kteří mají naprosto stejný problém. Raději čti, nebo to do prázdnin nestihneš určitě. Stačí, abych Ti poslal vše, co jsem napsal včera a pokakáš se.

P.S. Písmenka: "... vyřizuji maily, Tvůj samozřejmě jako první" – jsem si přečetl několikrát...

A ještě poslednější P.S. Jsem velice zvědav, jak mne oslovíš.

Přeji Ti příjemné čtení a nejen do prázdnin

APV

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře