135 Chřipka a ohlášený déšť pročesaly zástup

2. květen 2013 | 18.01 |

135       Chřipka a ohlášený déšť pročesaly zástupy

... fanoušků Zemanovy inaugurace, protože některé odradilo ošklivé počasí, které na pátek předpovídali meteorologové. Alespoň počasí je na mé straně. I když mě odradily už jen jeho početné brady, ale o tom jsem se již v minulosti zmínil. A nechci se vracet, abych nemusel zvracet.

Přípravy na prezidentský slib vrcholí. Jiní Fanynkové a Fanynky budou muset výlet stornovat kvůli chřipce nebo prostě proto, že autobus z města na druhém konci republiky vyjíždí ve dvě ráno. A to oni teprve popíjejí slivovici a zábava se začíná rozjíždět, a tak nemohou nikam odjíždět.

I když se původně počítalo s tím, že během inaugurace nebude v blízkosti Hradu k hnutí, hrozí i varianta, že třetí nádvoří zůstane poloprázdné. No to by ale byla hrozná škodička!

"Zemanovci, Šloufovci, Šlauchovci, Šrojfofci, Fanynky i Fanynkové spojte se a zaplňte nádvoří!"

Na pátek totiž meteorologové hlásí déšť a v některých regionech již příznivci Miloše Zemana, pro které jsou připraveny autobusy, odřekli účast. "Původně jsme chtěli vypravit autobusy dva, ale nakonec pojede jen jeden, někteří lidé se právě s ohledem na počasí a na chřipkovou epidemii odhlásili. Zpočátku byl zájem obrovský," říká místopředseda pardubické organizace Strany práv občanů Zemanovci (SPOZ) Roman Doležal.

Vstávat ve dvě se lidem nechce. Méně lidí by mohlo přijet ze Zlínského kraje. Odjezd autobusů ze Vsetína byl totiž posunut na druhou hodinu v noci. A to se některým lidem nelíbí. "Původně jsme měli vyjíždět kolem půl čtvrté ráno, tento nový čas skutečně některé lidi děsí," říká jedna z koordinátorek přípravy Hana Petrželková. Do Prahy by mělo přijet devatenáct autobusů. Tedy zhruba devět stovek lidí. Miloš Zeman na Hrad přijede už v devět hodin, jeho příznivci chtějí mít rezervu a na nádvoří stát od osmi. Jsou zvyklí celý život stát již od osmi.

Přitom se nemusí obávat, že by jim někdo zabral místa s dobrým výhledem. Strana pro ně s hradním protokolem domluvila speciální koridor, kam budou moci jen oni. "V každém autobuse bude někdo se seznamem lidí, kteří do tohoto prostoru budou moci přijít," říká šéf SPOZ na Vysočině Bohumil Trávník. To mi také něco z minulosti připomíná...

Ani ten, kdo přijde včas, se nemusí bát, že by Zemana neviděl. Pokud neusne ve stoje. Jak na Hradčanském náměstí, tak na třetím nádvoří budou instalovány velkoplošné obrazovky, které budou přenášet dění z Vladislavského sálu. Tam kromě zástupců obou komor parlamentu bude také nejužší vedení SPOZ.

Kromě historiků, památkářů a pracovníků Hradu se na pátek připravují i policisté. Na inauguraci bylo pozváno zhruba 500 řadových policistů a 500 neřadových hostů, včetně všech členů Sněmovny a Senátu. Někteří zákonodárci nepřijdou, protože nesouhlasí se způsobem, jakým Zeman vyhrál volby, což je jim ale plat prdný... Jiní, třeba poslanci TOP 09, přijdou s motýlkem.

Chtějí tak vyjádřit, že stojí za Karlem Schwarzenbergem, což je jim ale také plat prdný, když ho Zeman porazil.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře