138 Až nás budou triliony

2. květen 2013 | 18.04 |

138       Až nás budou triliony

Na světě žije skoro sedm miliard lidí. No, žije. Někdo ano, někdo ne a jen si třeba pobrukuje. Ale oba tu jsou, takže zvesela:

Na světě si je skoro sedm miliard Někdů. A každý rok se tento jejich počet zvýší o zhruba 80 milionů. Dalších 80 milionů mozků a mozečků se nahrne na chudinku planetu. To přitom k prosté obnově populace je potřeba, aby z jedné ženy vypadlo do peřinky 2,1 dítěte.

Nejhůře si stojí, občas leží a spí, Evropa. Především východní, kde z jedné ženy vypadává přibližně 1,4 dítěte. Napíši lépe, že vypadne, aby šlo o dokonavý děj. Nejnižší porodnost zaznamenalo v roce 1998 podle údajů Organizace spojených národů, Španělsko - 1,1 (nečti mínus, ale pomlčka) vypadnuvšího dítěte z jedné ženy.

Aktuální počet Někdů, obyvatel na Zemi je, dle statistiky z července 2011, circa 6,987 miliardy - 6.779.000.000, což se matematicky při zaokrouhlení rovná nule Někdů (protože, kdo se má s těma hausnumerama...). Zase jeden numerologický paradox – čím nepředstavitelnější čísla odečítáš, tím představitelnější paradox, který si ovšem neumíš ani představit. Mimochodem, kdybys tato čísla násobila, šlo by Ti to ještě hůř. Při dělení jakbyzamet.

Takže budeme raději počítat s menšími číslíčky: 7-7=0. Ale z toho nám plyne, že my, co něco píšeme, máme tak málo těch, kteří naše písmenka čtou.

Nyní mne přepadla: Jak to, že tu jsem ale JÁ a dokonce píši, když vyšla nula. Paradox je paradox.

Ale v průběhu roku 2007 se v České republice narodilo více dětí než v roce předchozím a nejvíce od roku 1995. Tak vysoký meziroční růst byl zaznamenán naposledy v první polovině sedmdesátých let, během tzv. babyboomu Husákových dětí. Raději napíši během babyboomu v době, kdy kraloval Gusta Husa, aby nedošlo, v mozečku kohokoli, k záměně s nadsamcem.

Mimochodem, mrkni na:

http://www.youtube.com/watch?v=QiBm4YX9y24

Zajímá mne, kde každoročně vzali tolik na šedivý Gustův vlas, stejných sak, kravat, brýlí, hodin, kytin, stolun, mikrofonun a koneckonců celých Gustákun...

Ještě, že Gusta po celou dobu natáčení mládl.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře