139 Výjimečná svatba

2. květen 2013 | 18.04 |

139       Výjimečná svatba

V Jižní Africe se odehrála vskutku neobvyklá svatba. Osmiletý chlapec Sanele Masilela se oženil s jedenašedesátiletou Helen Shabanguovou. Chlapec se tak rozhodl proto, aby vyhověl svým zesnulým předkům, kteří mu prý řekli, aby se oženil.

Také se mi v mládí líbily starší holky. Bylo mi asi třináct a holky měly tak o dva roky větší prsa než ty, kterým ještě nerostly. A čím jsem byl starší, věk mnou obdivovaných holek, děvčat, slečen a žen se začal nepřímo úměrně snižovat. A snižuje se stále. Mé zesnulé babičky ani mí dědečci po mě nechtěli, abych jim vyhověl, a tak jsem se po žádné stařeně nikdy nesháněl a shánět už s největší pravděpodobností asi ani nebudu.

Napsal jsem asi ani, ale vím to jistě, že nebudu asi ani určitě. Mé Odhodlání se Přesvědčilo již na třídním srazu, který se uskutečnil před několika desítkami let. Schválně jsem neuvedl, o jakou třídu šlo, abych mohl napsat, že se srazil velký počet spolužáků a babiček. I když i mezi nimi se dala, při lehkém přimhouření, nějaká ta spolužačka nalézt... Napsal jsem sice lehkém, ale dodávám ještě: při lehkém přimhouření očí, mžourajících skrz rozevřené prsty. Předpokládám, že ženy se na stejném sletu potkali se spolužačkami a dědečky. A nemuseli možná ani přivírat nic skrz cokoliv.

Ať už, jak už, letos pořádám slet gymnaziální. Sletíme se po 30i letech od maturitní maturity. A pevně věřím, že se dostaví samé spolužačky a samí spolužáci. I když babičky i dědečkové budou vřele uvítáni také. Vezmu kameru, abych zaznamenal na věčné časy, kterých bude víc.

Ale vrátím se do Afriky, novomanželé nebudou žít spolu. Při obřadu nepodepsali oddací list a hned po něm se odebrali do svých domovů.

"Jsem rád, že jsem si vzal Helen, ale chci jít do školy a tvrdě pracovat," řekl Sanele.

"Až budu starší, chci si vzít stejně starou dívku," dodal.

Vezme si doufám mladší, dodávám já, ale co já vím. Afrika není Asie ani Amerika a Evropa už vůbec ne. A Sanele je Sanele a ne APVé. A tak si může vzít, kterou chce a kolik jí bude, tolik jí bude. Nepodepsali oddací list, a tak nemusejí podepisovat ani list rozváděcí a Sanele je volný ptáček a může si, co chce si.

Všichni si můžeme, co si chceme si. Jde jen o to, zda toho dosáhneme. Záleží jen na Tobě, Sanele, převádím do běžných písmenek, abych si lépe rozuměl - kterou si vezmeš a se kterou se také rozvedeš.

S žádnou jinou to v danou chvíli nepůjde, což je Ti, doufám jasné.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře