142 Jihočeský Hejtman Jirka Zimola a Hej Tma

2. květen 2013 | 18.08 |

142       Jihočeský Hejtman Jirka Zimola a Hej Tma Teplola

Jednou kdesi někde hejtman Zimola při Zemanových slovech o novinářích tleskal a Hej Tma netleskal.

Jihočeský Hejtman Jirka a místopředseda Senátu Hej Tma byli hosty středečního pořadu Otázky Týdne na TV Barrandov s moderátorem Zdeňkem Šarapatkou. Co si oba politici myslí o ostrém vymezení se nového prezidenta Miloše vůči novinářům v jeho inauguračním projevu?

V inauguračním projevu si prezident Miloš vytyčil boj proti kmotrům, neonacistům a podstatné části novinářů, kteří "lidem vymývají mozky". Bizarní bylo, že při pasáži o boji s kmotry politici ve Valdštejnském sále nereagovali, zato při výtkách k novinářům se ozvali a sálem zněl hlasitý potlesk.

"Já jsem tleskal a ocenil jsem především postoj Miloše a konzistentnost jeho názorů," řekl Hejtman Jirka v Otázkách Týdne. Podle něj ze stejného důvodu jako on tleskali i ostatní politici. S tím jeho oponent Hej Tma Teplola nesouhlasil:

"Přece nejde hodit všechny novináře do jednoho pytle," myslí si neúspěšný kandidát na prezidenta.

Podle Jirky je důležité si uvědomit, že Miloš nekritizoval média jako celek, ale pouze jejich část. "On řekl velká většina. Věřím, že malá menšina se možná vůči té většině vymezí," dodal Jirka. Ale už nedodal, jak malá bude menšina a jak velká bude většina. Je teoreticky možné, že malá menšina bude větší než velká většina. Fakt věř mi, že u nás to možné je. U nás je totiž možné vše. A to je to, co mne stále víc a víc baví.

V pořadu Zdeňka Šarapatky Hej Tma také mluvil o sjezdu ČSSD. Právě v pátek v Ostravě k sociálním demokratům promluví i Miloš.

"Skoro vylučuji to, že by to byl konfrontační proslov a že by si vyřizoval své účty. Domnívám se, že bude spíše moderátorem, jak deklaroval při inauguračním projevu," řekl Hej Tma.

Hej Tma ale Miloše zkritizoval za to, že z Hradu otevřeně podporuje "svou" Stranu práv občanů Milošovci. Vadí mu, že Miloš svým kancléřem jmenoval předsedu Milošovců Vráťu a mluvčí Hanku, která je rovněž členkou strany.

"Pokud bych se stal prezidentem já, tak bych si straníky k výkonu takové funkce nezvolil," dodal Hej Tma. No, ale to by mohl říct každý a těžko se to ověřuje.

Pokud bych se stal prezidentem já, dodávám JÁ, tak bych si kamarádíky, třeba i straníky k výkonu takové funkce zvolil.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře