144 BioŠich

2. květen 2013 | 18.09 |

144       BioŠich

Až polovině domácností hrozí v souvislosti s neustále se zdražujícími cenami elektřiny, tepla i plynu energetická chudoba. Sice jim to moc nevadí, ale lidičkové, co v nich přebývají, už na to mají odlišný názor. To, že nebudou mít dost peněz na zaplacení účtů, je docela kaká. Varování studie společnosti pro energetické audity Porsenna donutila některé domácnosti i obce vzít situaci do vlastních, zapatlaných rukou.

Stále více lidí získává energii z vlastních zdrojů. Nebo z ukradených. Například v bioplynových stanicích. Jedním z těch, kteří si energii zajišťují vlastní cestou, je i Pavel Šich. V obci Bláto na Kutnohorsku buduje z bývalého zabláceného JZD energeticky soběstačnou farmu.

"Elektřinu chceme vyrábět z bioplynu, slunce a větru, to znamená využívat ideálního energetického mixu v malém objemu," říká Šich.

Bioplynová stanice už je v provozu od prosince, třeba loňského roku a kromě elektřiny, jejíž přebytky majitel prodává do sítě, zásobuje farmu i teplem.

Šich, který se díky farmě bude zásobovat i veškerými potravinami, se považuje za nadšence, kterých jsou v Česku jen desítky. Kromě jemu podobných se na samozásobování spoléhají například lidé, kteří postavili dům či chatu na pozemku, kam nevedou elektrické kabely ani plynové potrubí, a je to pro ně jednodušší než zajišťovat přípojku.

Pokud je toto vše, co jsem až dosud dle webu napsal, pravda, pak vřele doporučuji odpojit všechny přípojky a budou všichni jako Šich, takzvaně BioŠich.

A protože na webu je jenom pravda, doporučuji o to vřeleji.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře