145 Gejda

2. květen 2013 | 18.10 |

145       Gejda

Syn Gejda osvítil taťku baterkou a změnil tak senátorův názor na homíky. Gejda je totiž takový muž, který má vyšší teplotu, než my, kteří jsme na holky. A tak senátor už má homíky rád.

K totálnímu názorovému obratu na téma homosexuálního manželství dospěl tatík ve chvíli, kdy mu synek oznámil, že si vezme Evžena.

Nedávno ještě rozhodný odpůrce svazků osob stejného pohlaví se stal jejich zastáncem. Vlivný senátor by mohl o změně přístupu přesvědčit i část svých, alespoň trochu teplejších spolustraníků.

O stížnosti na federální zákon znemožňující legalizovat v celých Spojených státech homosexuální manželství bude brzy rozhodovat Nejvyšší soud.

Senátor se o synkově menšinové sexuální orientaci dozvěděl teprve před dvěma lety, což jej prý přimělo o svazcích důkladně přemýšlet. Dřív svého synka totiž vůbec nespatřil, natož aby se mohl něco dozvědět.

"Dospěl jsem k přesvědčení, že pokud jsou dva lidé připraveni učinit celoživotní závazek vzájemné lásky a péče v dobrých i zlých časech, a pokud se jedná o mého potomka, tak by jim vláda neměla odepírat možnost uzavřít manželství," napsal svůj názor do listu Columbus Dispatch. To je naprosto logické, jedná-li se o JEHO potomka a JEHO nastávajícího snachu.

Portman v roce 1996 ještě jako člen Sněmovny reprezentantů hlasoval pro zákon o ochraně manželství, který jej definuje jako svazek mezi mužem a ženou a dodnes znemožňuje na celostátní úrovni uzákonit manželství homosexuálů. Něco jiného je uzákonit zákon pro homosexuály a něco ještě jinějšího pro MÉHO syna a MÉHO snachu, řekl senátor nyní ve sněmovně, když se na pár hodin stavil u pultíku s mikrofonem. Trochu teplejší spolustraníci nadšeně aplaudovali, a tak není pochyb, že nový zákon bude brzy přijat.

Slova vlivného republikána, který byl jedním z kandidátů na viceprezidentský post během loňské kampaně Mitta Romneyho, budou jistě rezonovat mezi jeho trochu teplejšími stranickými kolegy na právě probíhající konferenci o konzervativní politice.

Strana je po loňské volební porážce v názoru na toto dříve republikány takřka jednohlasně odmítané téma rozdělena a sílí názory, že konzervativní pohled na podobné společensky kontroverzní otázky ubírá straně voliče. Alespoň ty s vyšší teplotou určitě.

Téma se do hry dostává také díky Nejvyššímu soudu, který má na konci března řešit dva podněty homosexuálních párů vztahujících se právě k zákonu znemožňujícímu jejich sňatek. Pokud dá stížnostem za pravdu, mohlo by to do budoucna spustit řadu dalších soudních řízení.

Prezident Barack Obama se loni stal první hlavou USA, která se veřejně postavila za uzákonění homosexuálních manželství. Dodávám ještě, že nejen hlavou, ale i zbytkem celého svého těla. Sňatky párů stejného pohlaví však dosud umožňuje pouze několik států. Například Massachusetts, Iowa, Vermont, New Hampshire či New York.

A to je dost málo v porovnání s počtem trochu teplejších lidiček.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře