152 Břicho má vlastní pusu

2. květen 2013 | 18.14 |

152       Břicho má vlastní pusu

Vím, je to docela hloupé. Ale břicho má fakt vlastní pusu, která žere, i když JÁ mám tu svou už dávno zavřenou. A děje se tak pokaždé, pokud se včas neodvalím od stolu, zaplněného dobrotami. Ať už se jedná o dobroty sladké, slané, kyselé či jakékoli jiné.

Možná jsem napsal nepřesně, že má vlastní. Má samozřejmě tu mojí. Ale žere si s ní, kdykoli se mu zachce. A jeho činnost nemohu nijak ovlivnit. Snažím se, seč mohu, ale nemohu. Břicho ovládá nejen pusu, ale i ruce, které ho také ochotně poslouchají. Sice nevím jak, když nemají uši, ale nějak to musejí zvládat, protože krájejí a napichují, jak si břicho usmyslí. Já jen dávám pozor, aby se jídlo neválelo po stole či po podlaze, či po někde jinde, kde se válet nemá. Ale to je tak vše, co mohu ovlivnit. Do ničeho dalšího mne nepustí. A hádat se s ním nemá cenu. Zkouším to sice stále, ale pokaždé také brzy vzdávám. Přetluče mne argumenty typu:

Nekecej a jez!

Nemel nesmysly!

U jídla mluví jen intelektuálové!

Dyť Ti to chutná!!!

A podobnými, takže moc šancí nemám a tedy vzdávám, jak jsem napsal pokaždé. Vzdávám, protože nevím, jak tento vývoj zvrátit. Několikrát jsem se dokonce pokoušel zvrátit i žaludek, ale k ničemu to nevedlo.

Jen jsem se uklidnil, už mne zase cpalo, jakoby předtím nikdy nic nepapalo.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře