157 Ani ryba, ani fiš, ale úplně něco jiného

2. květen 2013 | 18.19 |

157       Ani ryba, ani fiš, ale úplně něco jiného z betonových kvádrů

Napsala mi Julie, že se Pavlik zase chystá se svou kapelou vysílat spoustu zvuků, tónů a slov směrem, kde se budou nacházet naše uši. Pokud se tedy budou nacházet na našich hlavách, které doneseme do Restaurace Slávie, kde budou tyto zvuky vysílat. Dále mi napsala, že pro tento večer si na sebe oblékne a namaluje podobu Lorraine. Nabagrovala mne taxíkem, který řídil Marian, opravdovský trenér trnovanských fotbalových nadějí. Cestou jsme ještě vyzvedli Chloé, která také chtěla být nabagrovaná i se svýma ušima. Měli jsme tedy s sebou všech šest našich uší, připravených na Fiší zvukové vysílání.

Všechny zvuky, tóny i slova, které Ani ryba, ani fiš, ale úplně něco jiného z betonových kvádrů vyslala do našich nastražených uší, byli skoro tak fantastické, jako obě holky. Po utichnutí posledních tónů a po nějakém krátkém čásku, který jsme vyplnili dalšími doušky ze skleniček, které jsme si objednávali i během vysílání, jsme začali otvírat pusy a posílat si z nich slovíčka přes stůl úplně stejně, jak to děláváme se Samuelem. A také, jak jinak? A slovíčka to byla velice zajímavá. Posuď sama:

Holky na mne střídavě posílali, že všechno důležité v životě a na světě je více méně předurčeno osudem a já to nemohu ovlivnit. Ať udělám cokoli, o výsledku nerozhoduji já, ale rozhoduje nějaký pán - PÁN OSUD. Bez jakékoli písemné přípravy jsem vyslal jejich směrem, že věc se má úplně obráceně, a že tedy o čemkoli rozhoduji jen a jen JÁ sám. Dále jsme vedli diskusi o tom, do jaké míry je fatalismus logicky sporný. Ať je tomu jakkoli, myslím si, že má-li mít nějaká diskuse smysl, musí vyjadřovat moje svobodné názory a nemůže být osudově dána žádným pánem, ani PÁNEM OSUDEM. Dále jsme už diskusi nevedli, spokojeně jsme popíjeli a poté mi holčičky oznámili, že mám zase jeden námět pro písmenkování a jim PÁN OSUD právě nabídl, že mají jet tančit na Lunu. Napsal jsem jet, což je lidičkám z Teplic jasné a po žádné raketě se neshánějí. Taxík úplně postačí.

Pro ostatní básníky a holky, které píší verše: Luna je klub s tanečními parketami a restaurací a ne Měsíc z oblohy.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře