158 Mladí vábiči a trubači ve Šluknově

2. květen 2013 | 18.20 |

158       Mladí vábiči a trubači ve Šluknově     

Soutěž ve vábení jelenů probíhala minulou sobotu na půdě šluknovského zámku a Domě kultury. Studentskou soutěž pořádala Česká zemědělská univerzita v Praze - Fakulta lesnická a dřevařská, která požádala o spolupráci Střední školu lesnickou ze Šluknova. Setkání studentů na celostátní soutěži o nejlepšího trubače a vábiče jelení zvěře je především příležitostí ke společné výměně zkušeností, dobré zábavy a také prezentace schopností studentů lesnických škol na veřejnosti. Tuto akci navštívil a studenty podpořil krajský hejtman Oldřich Bubeníček. Jen jelen nepřišel ani jeden.

"Vábili jsme moc potichu a bez přítomnosti tisku a televize to jeleny nezajímá. To jsme si uvědomili až moc pozdě, a tak se nám jeleni zase jednou vysmáli a běhali raději po lese za laněmi. Navíc si myslím, že jsme mohli vyrazit za nimi do lesa a nesnažit se vábit je na zámku. To byla od nás další hloupost," řekl jeden z nadšených soutěžících.

Souhlasím s ním a přidávám, že když už na zámku, tak otevřít přilehlé zahrady a tam vábničky zkoušet, ale jistě ne na půdě. Určitě nemají na zámku výtah a viděl kdy někdo jelena, jak se kdekoli hrabe po schodech na půdu? A v domě kultury jak by zamet? Celou akci hodnotím s velkou nevolí jak směrem k výběru lokality, tak k opomenutí médií.

A chápu jeleny, že se na ní tentokrát úplně vykašlali.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře