159 Jak jinak

2. květen 2013 | 18.21 |

159       Jak jinak

Čučel jsem asi před týdnem na čtyřiadvacítku právě v okamžiku, kdy na žížalu a tedy na těžko ulovili Miloše a Milana. A rybičky si notovali, jak jinak. Také si bonmotovali, jak jinak. Teda jen Miloš, Milan má tím pádem domácí úkol, aby příště oba, jak jinak. Na závěr se světe div se, nediv se, panáčkové se skoro líbali, nelíbali. Vzpomněl jsem si na časy, ve kterých vlálo heslo:

"Se Sovětským... a nikdy jindy, s nikým jiným a nikam jinam."

A žena říkala větu:

"Já jsem furt za sebou tahala ňáký kočárky."

Také jsem si během čučení všiml, že Miloš má opravdu brady, kterými zvítězil nad Jirkou. Papal již v opoziční kantýně, a tak mu jich tolik narostlo, že se jich ani při objímání dřeva v lese nezbavil a bude muset na operaci. Plastikochiruci už se na něj jistě těší. Samozřejmě na brady se těší ještě víc. Ale Miloš nemá pouze brady. Má také dceru. A to dceru mladou, krásnou, inteligentní a chytrou. Má dceru Kateřinu. Má také dceru žlutou. Napsal jsem naposled a zvlášť, protože tak barva lépe vynikne a bude tedy žlutější, což je jejím přáním.

Nový šéf Zemanovců s notovým papírem:

"Do vlády nechceme, souhlasím s Milošem." Jak jinak.

Strana pro občana Zemana, která mu pomohla na Hrad, v sobotu odstartovala další volební tažení, tentokrát do Poslanecké sněmovny.

"Voličům nabízíme a tím se lišíme od zavádějící ČSSD, že my podporujeme živnostníky, protože jsou kořením a to kořením občas velice podvodným, našeho hospodářství," říká v rozhovoru pro nějaký on-line deník TÝDEN.CZ a jistou televizi Barrandov Zdeněk. Zdeněk SPOZetový, ne ČSSDový.  Tento Zdeněk je navíc bývalý policista a tamten ne, alespoň mi to o něm není známo a je mi to naprosto jedno, protože ten už je tak tlustej, že jsem to nemohl napsat spisovně.

"Projev prezidenta a našeho čestného předsedy Miloše nás pohladil po duši. A nejen po duši, ale i po těle. Velmi příjemné bylo, když hned v úvodu řekl, že přijel na náš, čili i na jeho sjezd. Že na nás a ani na sebe nezapomněl. Jeho projev byl konstruktivní a dal nám motivaci do dalších dní. Velmi se nám líbil nejen jeho projev, ale i celý Miloš." Jak jinak, dodávám já.

Budete se řídit jeho doporučením, abyste se po případném úspěchu v parlamentních volbách necpali do vlády?

"V tom s panem prezidentem naprosto souhlasím a s Milošem také." Jak jinak.

Do voleb zbývá zhruba čtrnáct měsíců. Co budete do té doby dělat?

První se musí konsolidovat nové vedení, protože je nepevné, stále někde lítá a je celkově neurovnané, ba skororozbordelované. Budeme tedy konsolidičkovat, pak nastartujeme motorky odborných komisí, které budou připravovat podklady k našemu programu. Také budeme vyhledávat výrazné osobnosti z řad úspěšných starostů i podnikatelů a lákat je na naše kandidátní listiny. Pokud je nepřilákáme, uspořádáme hon a pochytáme jich co nejvíc. Ale hlavně, což je pro nás zásadní otázka pro tuto chvíli, musíme rychle zjistit, kde je kantýna.

Kdybyste si měl teď tipnout, kolik získá SPOZ procent hlasů?

Nebudu v žádném případě tipovat. Do voleb je dlouhá doba. Já si jen přeji, abychom překročili pětiprocentní hranici alespoň o devadesát procent. A abychom občanům, kteří potřebují pozitivní náboj a pozitivní naději, nabídli pro ten náboj odpovídající zbraň nebo alespoň náš unikátní program."

Napadá mne nyní si na počest Kateřiny zanotovat:

Rázkvětály jábloni i grůši

Páplili tumány nad rekój

Vychadíla na běrég Kaťůša

Na vysókyj, ná běrég krutoj

Vychadíla na běrég Kaťůša

Na vysókyj, ná běrég krutoj

Vychadíla, pěseň zapudíla

Pra sivóvo, stěpnovo arlá

Pratavo, katorovo ljubíla

Pratavo, či pisma běregla

Obávám se, že to zase přijde. A nebude to dlouho trvat.

SPOZetové si úspěšně zaloví, ženy budou tahat ňáký kočárky, hesla zase vlát a brady vrcholovým přibývat. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře