160 Probudil mne Otazník

2. květen 2013 | 18.22 |

160       Probudil mne Otazník

Probudil mne dnes ráno Otazník a položil na mne:

"Myslíš, že bude jednou s Tebou a ne s ním?"

Hned jsem přiložil:

"Což o to, já to o tom často sním, ale jak je na tom Julie, tak to nevím. A pokud vím, tak co já vím?"

Moc Otazníků položeno a málo zvednuto. A navíc se mi, vzápětí, na rameni usadil další:

"Až dopečeš, vybereš a namačkáš kontrol +cé a +vé?"

Tak tohoto jsem mohl hned z ramena smáznout, protože to vím už dopředu, dozadu i do stran, že namačkám. To mi problémek nečiní. A možná se dozvím odpověď na "...co já vím?" A budu pak moct vesele mačkat, že už vím, co já vím. Už jen pro obrat těchto písmenek je to moc fajn. A proto namačkám.

Také nyní uvažuji o přeměně "peču" na "mačkám" a pod oknem mi pobíhají dva bažanti. Opravdu. A nepřestěhoval jsem se do lesa ani do polí. Procházejí se tu, jakoby se nechumelilo. Ono se teda skutečně nechumelí, ale stejně...

Když Julie dočte až sem, tak se dozví, že už mi žádný otazník na rameni nesedí a pokud ano, tak ho ignoruji. Nic neváží, a tak ať si klidně hoví, libo-li mu je. Jsou otazníky, které je třeba z ramen smáznout. A pak jsou tyto, které netřeba. Ale postačí, když jsi v mládí cvrnkal kuličky a rozhodneš  se.

"Ber si, co chceš, je-li dovoleno brát a dávej vše, co přijímáno s potěšením."

Ani jsem netušil, že obsahuji takováto moudra... Ale jedná se o moudro? Mě se jeví, že ano. A když ze mne vypadlo, nemůže to být nic jiného. Nic jiného ze mne nepadá. Alespoň sedím-li u stolu s klávesnicí a spoustou dalších potřebností.

A když už mne napadají moudra, tak se vrátím k slovíčkaření s holčičkama, které jsme si posílali přes stůl po koncertě "Ani ryba, ani fiš, ale úplně něco jiného z betonových kvádrů". V zásadě jde o slovíčka. Jakmile je použiji, debata je nastolena. Například:

PÁN OSUD rozhodne, že já půjdu večer se Samuelem do Stodoly na pivo. Jenomže PÁN OSUD neví, že v neděli je Stodola zavřená a Gusta má nohy doma na stole. Tak se tam můžeme jen mrknout na zavřené dveře a jít jinam. Což ovšem neuděláme a jdeme jinam rovnou, aniž bychom čekali na OSUDA.

Tak jinej například:

PÁN OSUD rozhodne, že půjdeme jinam. Ale Samuel má šichtu a já sám nikam nechodím.

Tak jinej například:

PÁN OSUD rozhodne, že Samuel má šichtu a já nikam nepůjdu a já zrovna půjdu, protože má Ani ryba, ani fiš, ale úplně něco jiného z betonových kvádrů koncert a holčičky mne vyzvali.

Tak jinej například:

PÁN OSUD rozhodne, že půjdu na koncert a já na něj nepůjdu, protože jsem byl včera.

Tak jinej například:

PÁN OSUD rozhodne, že na koncert nepůjdu a budu mačkat písmenka. Tak nyní dávám holčičkám za pravdu, protože tak to zřejmě bude. Mačkám totiž stále, a tak jsem v debatě prohrál, což uznávám a rád.

Ale holčičky, jen pro tuto chvíli! 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře