176 Chobotnice

2. květen 2013 | 18.36 |

176       Chobotnice

Běžel jsem na Čété 2 s dokumentem o chobotnicích. Umístili jí do plexikrabky s jediným otvorem, majícím průmer 6 centimetrů. Právě 6 centimetrů má, holka jedna, vzdálené jedno oko od druhého. Během pár seKUND našla dírku a protáhla první chapadlo. Po té protáhla i všechna ostatní chapadla. Nakonec zmenšila hlavu a byla na svobodě.

Po té pokusníci zmenšili dírku na 4 centimetry. Chobo jen změřila chapadlem a vzdala se.

Druhý experiment pokusníci vymysleli takto:

Dvě plexikrabky vedle sebe. V jedné zkušená Chobo a ve druhé Elévka. Pak umístili Krabíka do nádržky se třemi vstupy. První lehce prošťouchnutím, druhý pootočením a třetí vůbec. Nádrž, rozdělená plexi. V jedné části zkušená Chobo, ve druhé naprostá elévka. Elévce pokusníci vložili nádržku s Krabíkem. Vůbec si nádržky nevšímala. Pak zkušené, která po velmi krátké chvilce Krabíka smsla. Mezitím se Elévka jakoby dloubala v nose, ale zkušená ještě ani nezačala trávit a Elévka už měla svého Krabíka, celého šťastného, že se jí ho tak rychle podařilo dostat ven, zase ihned nešťastného ve své mordě.

Chobo má totiž 9 mozků, v každém chapadle jeden a jeden centrální v kebuli. Kolik má tedy chapadel?

A všechny je má kabelama propojené s centrálním, mrška jedna. A tak co prozkoumá jakékoli chapadlo a nějak si jeho vlastní mozeček vyhodnotí, pošle kabelem do centrály a ta hned ví, která bije. Napadá mne nápadka, zda by centrála nestačila, také mám 5 končetin a stačí mi. Ale osm je přibližně o tři víc, tak to je teda asi víc a nemohu v tom případě soudit. Já vlastně nemohu v žádném případě soudit. Nestudoval jsem práva, ale úplně něco jiného z betonových kvádrů. Škoda, soudil bych dobře a soudil bych rád (půjčil jsem si od skokana, co skákal dobře a skákal rád). Ale holt nesoudím a je to ve společnosti, bohužel vidět. Za to mačkám písmenka a doufám, že to jednou bude také trochu vidět.

Po tmě se totiž bez baterky číst nedá.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře