191 Sponzor Nějaké ligy

2. květen 2013 | 18.47 |

191       Sponzor Nějaké ligy

Sponzorem pořadu je sponzor Nějaké ligy. Nemůžu jmenovat ani název ligy ani sponzora, protože by se jednalo o reklamu, kterou bohatý sponzor velice chudým způsobem nezaplatil. Kdyby zaplatil budu ho jmenovat mnohokrát a hlavně strašně rád, protože mě to baví a mám za to prachy.

Hlavní sponzor ligy žádá po Mirdovi Peltovi vysvětlení aféry ve fotbale. I vedlejší sponzor, který také nezaplatil, sleduje s obavami bující aféru ve fotbale. Kluby se na možný skandál dívají různě, Teplice jsou v klidu, sice z ligy spadnou, ale v klidu. Liberec vyjádřil v klidu své znepokojení. Dokumenty, které předal majitel Sparty Danda Křetínský šéfovi fotbalové asociace Mirdovi, zneklidňují sponzory českého fotbalu. Zástupci Hlavního sponzora, hlavního partnera české ligy, už Mirdu požádali o schůzku a vysvětlení.

"Máme obavy z posledního vývoje událostí, které mohou potenciálně ohrozit reputaci naší fotbalové ligy. Podrobně sledujeme vývoj událostí a požádali jsme Mirdu, aby se s námi setkal a podal nám vysvětlení.

Věříme, že Mirda a FAČR podniknou nezbytné kroky k řešení situace,” řekl serveru IHNED.cz Jirka Mareček, tiskový mluvčí Nějakého prazdroje, pod nějž Hlavní sponzor spadá.

Znepokojení Hlavního sponzora se není co divit, protože pivovar dává do českého fotbalu ročně desítky milionů korun. Mirda už kroky podnikl, celou věc předal šéfovi protikorupční policie Tomáškovi Martincovi. Pivu se není co divit, že se chová v půllitrech a sklenicích velice neklidně a velmi často dokonce i pění. To vítá i další významný partner ligy, jistá sázková společnost a často na pivo chodí a ještě častěji se i opije.

"Informace o údajné korupci v nejvyšší fotbalové soutěži jsme se dozvěděli z médií. Stejně jako ostatní fanoušci fotbalu jsme byli nemile překvapeni. Vnímáme však pozitivně, že byla věc předána orgánům činným v trestním řízení a věříme, že bude případ řádně prošetřen,” prohlásila mladičká Magdička Pekařová, tisková mluvčí jistého holdingu, který tak často chlastá. Tomu, že věří se není co divit, je mlaďoučká, hezká a naivní.

Mirda předal informace od Dandy šéfovi protikorupční policie, jehož křestní jméno je tajné.

Samotné kluby berou celou situaci různě. Například Teplice zůstávají v klidu. Sice z ligy spadnou, ale v klidu.

"Nic nevím, nikdo nic neví, Mirda si to nechal pro sebe a materiály předal policii, udělal dobře, aspoň bude mít klidné spaní. Já ho mám taky, ať jde o cokoliv, nemám máslo ani sádlo na hlavě, bát a zajímat se o ty materiály můžou ti, kteří se jimi můžou cítit ohroženi," řekl ihned serveru IHNED.cz Fanouš Hrdlička, šéf teplického klubu a zároveň člen výkonného výboru Fotbalové asociace ČR. Fanouš je dlouholetý fanda teplického klubu. Dále dodal, že má na hlavě stále ještě vlasy, a že si je kdysi geloval máslem a sádlem, ale nyní už přešel na vonící gely.

Fanouš nemá ani obavy, že by okolnosti, které vyplavou na povrch, mohly zacvičit s českým fotbalem:

"Fotbal má problémy všude ve světě: v Německu a ještě znám ze zeměpisu, který mne ve škole bavil, Slovensko. A tam mají také problémy. Že by to mělo ohrozit náš sport, byznys kolem něj, nějak vystrašit sponzory, toho se nebojím,” dodal zkušený teplický funkcionář.

Naopak v Liberci bijí na poplach. Protože v lize Hlavního sponzora zůstanou, tak je vedení FC Slovan Liberec velmi znepokojeno informacemi, které se v posledních dnech – v souvislosti s dokumenty předanými Dandou předsedovi Fotbalové asociace České republiky – objevily v médiích.

"Věříme, že všechny naznačené okolnosti a souvislosti budou řádně vyšetřeny tak, aby byl fotbal pro širokou veřejnost a všechny jeho fanoušky a partnery věrohodným,” stojí v prohlášení libereckého klubu. To ani nemuseli prohlašovat, tlustá věřejnost to přece ví, že fotbal je u nás věrohodný. Dokonce se nebojím napsat, že věrohodnější, než naši politici, a tak vlastně nejvěrohodnější na celém světě.

Aféra začala v jistém, věrohodném úterý, když šéf Sparty Danda dovezl Mirdovi na Strahov údajně znepokojující informace, které se týkají řízení zápasů v profesionálních soutěžích, konkrétnější informace zatím nikdo neprozradil. Mirda předal celý případ protikorupční policii.

Je lepší se jen dívat, pít pivo a papat párek, než hrát, říká Vedlejší sponzor.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře