193 Na stojáka poprvé

2. květen 2013 | 18.48 |

193       Na stojáka poprvé

V pátek jsem objevil ve svém diáři cizí písmenka. Poznal jsem HNED, že jsou cizí, protože ta svá poznám ještě DŘÍV. Cizí písmenka mi sdělovala, že v neděli POŘÁD uvádí PATRIK LINHART v ZAHRADNÍM DOMĚ první neděli v měsíci pořad s názvem NA STOJÁKA. Písmenka mi dále sdělovala, že si mám se Sebou Samým vzít také Moje písmenka a všechny Nás tam mám dopravit a nějaká NA STOJÁKu přečíst.

Nevěděl jsem přesně, v kolik STÁLE POŘAD začíná, a tak jsem vyrazil asi v sedmnáct. Šel jsem pěšky s tím, že nazpět pojedu. Když jsem něco kolem půl osmnácté dorazil, byl Dům neprodyšně zamčený. Zacrnkal jsem CRRR na zvonek, počkal hodinu, ale žádný lokaj mi nepřišel otevřít ani mile uvítat. Všiml jsem si, že COCKTAIL naproti má slušný výhled na vchod Domu doDomu. V cocktailu mi holčička servírovala Stellu a já civěl na dveře Domu doDomu v očekávání přicházejících umělkyň a umělců. Po asi, co Já vím, třetím pivu, jsem se mrknul do diáře, abych zjistil, zda se nacházím ve správném století a tu jsem zjistil, že mi autor či motor nakreslil i pláneček, jak nejlépe najít domeček. A šipka vedla do Domu doDomu zpravé strany zezadu a né z prostřední zepředu, kam jsem civěl z cocktailu.

Dopil, zaplatil, odešel.

Šipka vedla správně. Všichni NA STOJÁKu naštěstí také chlastali. Některé nealko, někteří pivko, jiné kafe, ale všichni něco. Vyhledal jsem Patrika, pozdravil od Martina Tomáška a dal jsem si také pivo. Hrál kdosi na klávesy. Asu (aby se později rýmovalo) po nějakém času jsem se přes dlouhý stůl Patrika zeptal, zda se dnes bude také číst? Odpověděl mi mile, ať dočkám hus, které určitě přijdou a přivezou se SE BOu i fúru času na trakaři.

Když husy opravdu vjely do Domu doDomu s trakařema, byl jsem vyzván k mikrofonu jako první. Přečetl jsem JULII a byl odměněn potleskem. U mikrofonu mě na požádání vystřídala žena básničková. Také byla odměněna tím samým. Ji vystřídal Patrik, jeho vystřídal muž s vousy s bekovkou, jeho jsem vystřídal já s Černými botkami na šteklech, mě vystřídala asi nějaká další žena, ji vystřídal kdosi na klávesy a zahrál cosi na klávesy, jeho jsem vystřídal já s DISTINGOVANÝm, mě vystřídal Patrik, jeho vystřídal muž s vousy s bekovkou, jeho někdo další vystřídal. Všichni jsme byli vždy odměňováni zase tím samým. Na střídačce jsme úplně stejně jako všichni správní hokejisti, chlastali jedno za pátým. Když na mě došla zase řada, omluvil jsem se, že už nevidím dál než do půlky nosu. A tak Patrik přečetl má písmenka z HODINOVÝho manžela a pak ho někdo u mikrofonu vystřídal. Ještě nějakou chvíli se střídalo, ale pak už jsme byli všichni tak vožralí, že už jsme nestřídali a raději dál chlastali a povídali. Když došli prachy, šli jsme domů. Teda mě došly a já jsem tedy šel a opravdu šel, protože trolejbusům už zase došel proud anebo také někde chlastaly. Ale byl jsem narvaný skvělou náladou a promilema, nemilema a tak se mi tlapkalo euforicky. Usnul jsem tak, že jsem ani nepostřehl probuzení.

Ještě, že mrskám sprchou před akcí.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře