194 Snímání posmrtných masek

2. květen 2013 | 18.49 |

194       Snímání posmrtných masek

Půjčil jsem si od Martina Tomáška:

Snímání posmrtných masek pro odlévání nových ksichtů nastupující generace.

Tak zní celé vypůjčení. Nešlo si nepůjčit. Vstalo mne z gauče a od Kapucína a to je v mém případě sakra drzá vylomenina. Kdo zná můj vřelý vztah ke Kapucínovi, ví o čem píši. Martin je ale iluminační Božík. Nejiluminačnější, kterého jsem zatím potkal.

Jednou jel v noci domů taxíkem, kterému vlály otevřené zadní dveře, protože mu nikdo nedokázal jeho trčící nohy ohnout dovnitř. Prostě Božík. Ale aby mu nepršelo do nosu je jeden Božík, který je ještě větší a vyšší. Tento Božík je můj Kéžbík. My, kteří víme, víme. JÁ, který vím, tak vím – to se mi lépe píše a vzápětí i čte.

Pozval jsem se k Mártymu do Ateliéru. Upekl či usmažil nám Costa Ricu Tarazzu. Nádherně voněla a Márty si k  ní ještě zapálil svou dýmku, jejíž vůni mulijuli. Nádherně se v této směsi popíjela Ricová Tarazzu.

Odlévání nových ksichtů nastupující generace si představit dokáži, ale snímání posmrtných masek? Doufám, že mi předvede, protože to mne ... eminentně.

... = za jí má (poznámkas autoras)

eminentně = eminentně (poznámkas autoras)

Poznámkis autoris mne bavís a bude jich tedy v budoucnu přibývat. Pokud nezapomenu...

Také mne baví třeba poslat Maila:

johA Julie,

v příloze posílám přílohu a líbám Ti celou první i druhou nohu.

APV

Fakt mě toho hodně baví, ale vše má svůj čas. A ten, když vyprší či odprší, tak už dále neprší a může svítit sluníčko, což je o mnoho čokolád víc a tedy mnohem sladší. Sice se nyní jeví žluté a tedy citrónové, ale čokoláda je čokoláda. A když k ní piji Kapucína, je i sluníčko hnědé. I když stále hřeje, protože nemá žádný vypínač. A protože právě nesvítí mraky, tak hřeje a v tuto chvíli velice citrónově, i když já zase náhodou piji Kapucína. Čokoládová střídá citrónovou a pak naopak. Líbilo by s mi napsat dohromady a verzálkama:

APAKNAOPAK

Nové slovo, které když nezapomenu, budu často používat, protože se mi zdá líbit se hezky a  ještě k tomu fantasticky. Musel jsem ho šupnot jednou bez O a podruhé bez U, přímo doprostřed řádku, protože tam se mu hoví nejlépe.

Ale právě jsem si vzpomněl, že naši místní poldové nejsou žádní hlupáci, protože si řekli po jednom ohníčku, ke kterému byli přivoláni:

tenhle člověk nevzplanul sám od sebe, takže:

NĚKDO HO ZÁPÁLIL.

A když si naši a ještě k tomu místní poldové cokoli řeknou, tak se toho drží, jako husa flusu, po kterém jde i pes, protože se ho chce také držet. Ale husa chytře roztáhla křídla a pes na flus nevidí, a tak zklamaně odchází štěkat někam jinam.

Poldové ale hasí, dokud ohýnek neuhasí. A protože přijeli do pár seKUND po škrtnutí a bystře si všimli, že TENHLE ČLOVĚK stále ještě drží zapalovák a připaluje si, vlastně se, tak si také bystře začali malovat výsledek celého ohnivého činu. Ale ještě předtím si ZASE JAK JINAK, NEŽ BYSTŘE všimli, že mu ještě nehoří uši ani pusa, a tak se ho zeptali:

"Zapálil ses sám? A když odpovíš jo, tak odpověz i proč?

Jo, ale proč vám neřeknu. Je to tajné.”

A protože poldové vědí, že když je něco tajné, tak je to tajné, nechali ho dohořet.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře