199 Protože psát se musí

2. květen 2013 | 18.54 |

199       Protože psát se musí

Psát se musí, i kdyby se spát nemělo. Věř mi. Když si větu otočíš, to znamenám, když si přečteš takto:

Spát se musí, i kdyby se psát nemělo, tak vidíš, kde je pravda. Všichni by spali a neexistovaly by žádné knížky. A co by tedy po nás zbylo? Děti? Máš pravdu, třů i recht. Ale ty po nás zbudou stejně. O tom nemusíme polemizovat. Teda alespoň nyní nemusíme, protože se mi nechce. A protože se mi nechce, tak nebudeme.

Jednou jsem si řekl, že budu psát sprostá slova a napsal jsem povídku Tabu. Nyní jsem si jí přečetl zase a zjistil jsem, že jsem patrně prase. Ale Tabu se mi přesto líbí. A tak nechám tak. Namačkám-li sprosté slovo, tak ho namačkám. A nevymažu. Ale patrně vím téměř jistě, že jich pár namačkaných nebudu mazat skoro v každé povídce...

Ty, která víš, že mě znáš, tak víš, že mačkám pravdu a Ty, která nevíš, tak nevíš. Až se dozvíš, budeš vědět víc než já. A já už třeba nebudu mezima živýma. Tak vidíš. Ale zatím tu jsem, a tak mačkám, protože mne mačkání baví. A nejen písmenek. Ženu mne baví mačkat ještě víc. Ale již nyní jsem si uvědomil, že jsem namačkal víc písmenek než žen, a tak je vlastně rozhodnuto, že jsem se mýlil.

Další dva řádky nemusíš číst,

ž, z, y, x, w, v, u, ť, t, š, s, ř, r, q, p, o, n, m, l, k, j, i, ch, h, g, f, e, ď, d, č, c, b, a.

3,14159265358979323846

jen jsem si něco zkoušel. Tady už zase můžeš. Mě prostě mačkaní strašně moc baví. Někoho baví píseň, jinou báseň a mne baví mačkat próseň. Každého baví, co ho baví. Někoho to samozřejmě nebaví, a tak se ani s nikým nebaví a právě TO ho třeba baví. Jinak by tu přece nebyl. Nebo ano, ale nasranej.

Nyní jde jen o to, zda ho TO opravdu baví.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře