210 Nezahrávej si s dobrem

2. květen 2013 | 19.32 |

210       Nezahrávej si s dobrem

Ani s bobrem si nezahrávej. Je sice malý, ale žere lidi. On je teda nežere celé, ale krkavou tepínku jim klidně prokousne, vlastně nám ji prokousne. Raději ještě namačkám, že někomu, koho neznám ji prokousne. Psali na webu a jak již, ode mě víš, na webu je jen rechtová pravda. Viděl jsem také video, na němž jeden, velice klidně se procházející bobr náhle, ještě víc nasraně na kameramana zaútočil a ten pak namísto bobra natáčel velice chaotickými a rozmrskanými, předem naprosto nepromyšlenými záběry převážně nebe a vydával u této své činnosti neartikulované zvuky. Na tepnu se mu tentokrát patrně nedostal, předpokládám. Ale nohy mu žužlal zubama určitě, protože sebou nejspíš proto fláknul na zem a převážně tedy rozmrskané nebe...

S bobry nejsou dobry, o kterých chci psát, že je netřeba si s nimi zahrávat. Víš nejde namačkat s bobra nejsou dobra... Nyní vidím, že jde, a tak již pokaždé namačkám, co napadne. Já to vlastně ani jinak neumím. Namačkal jsem proto, aby sis nemyslela, že já neumět česky. Já česky náhodou umět jako prvorozený Čech v mé rodné rodině.

(ve které jsem se narodil – poznámkas autoras).

Nyní mne ale nenapadá žádné dobro, se kterým by se nedalo hrát. Jde si hrát, podle mě, se všema dobrama. Fakt nevím, se kterým by to jít nemělo. Zase jsem se nechal bláhově unést pitominou. Vrátím se zpět na strom, ale ne s vůlí stát se opem, lidoop mi stačí.

Nezahrávej si s dobrem, hraj si raději se zlem. Zlo je cokoliv, co je špatné, nevhodné, nemorální či škodlivé a lépe se s ním hraje mariáš. Jedná se o vyjádření absolutní negativity a odporu. Je protikladem dobra a součástí základního protikladu vůbec. V mnoha kulturách jej symbolizuje smrt, zatímco dobro život. Centrem zla je peklo, jeho vládcem pak Lucifer nebo Satan. Odtud zločin, zloděj. Centrem dobra je tedy nebe a jeho vládcem pak Bůh nebo Kéžbík. Odtud počin, policajt. A tito dva se stále honí. Jen zloděj to nedělá tak často, protože musí stále něco krást a nemůže si hrát s kýmkoli na babu. Ani s policajtem, i když sympatickým. Dřív, před jistým rokem, když byli policajti podobní trávě, tak mi sympatičtí nebyli. I když potvrzováci vyjímali plavidlo.

Dnes mi již sympatičtí jsou, protože nám doma pomáhají uklízet bordel a venku nás chrání.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře