211 Přepadla mne polemika

2. květen 2013 | 19.33 |

211       Přepadla mne polemika

PRÁVĚ NYNÍ MNE PŘED CHVÍLÍ přepadla.

Krásná věta, krásný majuskulový začátek. Vynechal jsem kousek, aby sis ho mohla vychutnat.

Co ale s chlapem, který je k ničemu?

Zabít? Celkem jasná možnost, která dříve či později každou a právem napadne. Já ale navrhuji nechat samočinně napospas, čemukoli.  Je-li skutečně k ničemu, o čemž nepochybuji, cokoli si ho najde a budeš mít vyřešeno. I nezaměstnaný se sice může stát za 3 hodiny elektrikářem, ale pak jde o život, jak vtipně varují experti.

Ale právě mě přepadla jiná:

Co se jet projet? A tak jedu, protože svítí. Dopiji Kapucína a jedu se jet projet a shodit tak dvě deka ze špeka. Až se vrátím, budu mít o to větší chuť k jídlu, vyžeru lednici a přidám pár kil do toho samého špeka. A pak máme hubnout. Nejde hubnout, když jdeme hubnout a zároveň tím přibíráme. Nebo teda já přibírám. Já totiž na úplný závěr ještě Kapucínuji a čokoláduji. Láduji a láduji, ale to už jsem asi namačkal, tak nic nebude.

Původně jsem chtěl polemikovat s úplně jinými a tím tedy odlišnými kvantifikátory. A to se dvěma jejich základními druhy – univerzálním, s významem "pro každý" a existenčním, s významem "existuje". Kvantifikátor povídá vždy o celé dané třídě objektů, což je významné zejména tehdy, je-li tato třída nekonečná. V takovém případě je totiž kvantifikátor nenahraditelný ostatními výrazovými prostředky logiky. Například větu:

"Každé sudé číslo větší než 2 je součtem dvou prvočísel"

nelze přeříkat jako:

"Číslo 4 je součtem dvou prvočísel, dvojky a dvojky, číslo 6 je součtem dvou prvočísel, trojky a trojky, číslo 8 je..."

neboť zápis by byl nekonečný. Což by prodražilo knihu, což je vlastně blbost, protože by mi vůbec nešla domačkat. Furt bych mačkal...

Zkusil jsem si nyní v duchu mačkat a dostal jsem se k:

Číslo 14 je součtem dvou prvočísel, sedmičky a sedmičky a začalo mě to skákat. Také mi úplně zbytečně, kvůli tomu, vychladl Kapucín a to mě naskákalo ještě víc. Chtěl jsem si ho nyní vychutnat za tepla. On mi vlastně nevadí ani studený, jen jsem si chtěl namačkat pár SKÁKACÍCH slovíček.

Čísla mne vždycky bavila. Jen 5a ne, ale pouze, když jsem se vracel od tabule. Jinak baví. Můj taťka ji hrdě nosil na zádech. Né pořád. Jen při zápasech za Jiskru Košťany. Hrál beka, ale né Jozefa. Hrál beka kopacího do meruny, aby putovala co nejdál od brány košťanské směrem k bráně soupeře.

Ale vracím téma k sobě, teda k němu. Konečně. A ještě navíc k tématu nekonečna. Konečně tedy nekonečno. Nekonečno může být v mnoha případech konečné. Já například uvedu příklad:

Piji nekonečné množství Kapucínů. Jak je o mě všeobecně známé mezi mými známými, KTEŘÍKTERÉ mne všeobecně znají dobře.

Mezi mými neznámými, to tak známé není, dokud se k nim nepozvu na návštěvu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře