228 Sousedky, sousedi a jejich zvířata

2. květen 2013 | 19.42 |

228       Sousedky, sousedi a jejich zvířata

Dnes budu mačkat písmenka o obyvatelstvu kostky v Gagarince v Teplicích – Trnovanech. Až dnes jsem totiž konečně pochopil, že je třeba o nich pár písmenek namačkat. Sice je skoro vůbec neznám, ale určitě chtějí být slavní. Kdy by nechtěl?

Některé domácnosti vlastní pouze zvířata, některé vlastní i děti. Některé vlastní, dokonce vlastní děti. Nebudu jmenovitě vyjmenovávat jejich jména, protože za prvé se KAŽDÁKAŽDÝ jmenuje jinak a za druhé se neustále přistěhovávají noví a odstěhovávají staří. Ale ne věkem, nýbrž pobytem v bytech, které se v naší kostce válejí v každém patře čtyři. I v přízemí jsou čtyři, protože kostka má tvar pravidelné krychle. A za třetí budou a zároveň nebudou slavní, aby jim nepršelo do nosu. Nemám v nich přesný přehled a tím pádem ani abecední pořádek, a tak ani vyjmenovávat nemohu, i kdybych chtěl.

Poznávám své sousedstvo po zvucích, které vydávají jejich šestnáctinky naší kostky či krychle, vyber si. A je to často velmi neradostné, ba přímo odporné a nervy drásající se poznávání. Například začnou-li škěkat či výt psiska nebo mečet kozy a kamzíci. Opravdu jsem na schodech potkal sousedku s kamzíkem. Prováděli zrovna výstup do jednoho vysokohorského bytu, kde bydlí i s manželem a zbylým stádečkem dotyčného kamzíka. Vlastní děti nemají. Ani nevlastní děti nevlastní. Proto kamzík s družinou. I rodinky, které vlastní děti, vlastní také zvířectvo. Děti mají přece narozeniny a mnoho dalších důvodů k oslavám a nákupům se najde. A tak dostávají zvířata. Chvilku je mazlíkují, ale pak jdou lidé do práce a do školy nebo někam jinam a zvířectvo řve na lesy. Na MÉ LESY.

Protože já jsem tu furt a mačkám.

Sousedstvo s delší dobou trvanlivosti poznám dle štítku na rukávech i ve městě, ale rychlokvašky zdravím první jen v krychličce. Než se mi ustálí v mozečku, stěhují se s jinými odjinud zase někam jinam, a tak se ani ustálit nemohou.

Jsou to ostatně všechnyvšichni vývojky a ne, ustalovače.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře