231 Science fiction

2. květen 2013 | 19.44 |

231       Science fiction

Mačkám si vesele ve tři nula tři písmenka (asi jsem měl napsat ve 3:03, ale vím, že umíš počítat a jsi zvyklá, že mačkám víc, než tři písmenka a 3:0 je navíc výsledek a ne čas). Měsíc je v úplňku a div se nebo si poklepej, právě přistáli Harfani. Nazval jsem je tak proto, že jakmile jsme si vzájemně potlapkali, vyndali harfy a začali drnkat. A docela dobře drnkat. Mám hudbu rád, a proto také jsem je nazval tak, jak jsem uvedl jak. Neprotestovali, čímž defakto souhlasili a zpětně pojmenovali kužel, ze kterého minulý rok v úterý odstartovali Harfou.

My se sice nezoveme ani nezobeme Zemíci, ale oni fakt neprotestovali. Nepřivezli si totiž transparenty, ale harfy, jak jsem již uvedl. Už vůbec se naštěstí nezoveme ani Zemáci, i když jeden Zemák je prezidentem. Nenapsal jsem naším, protože mým není. Nemám ho rád, a proto mým není a nikdy nebude. Jsou záležitosti, které se v mém životě nemění, i když jsem váha. Myslím tím říjnová váha. Takže znameníjová a tedy váhavá váha. Ale co je dané, to se nevrací. Ledaže by darující osůbka plakala. Pak vracím, i když také pláču, s radostí, že osůbka přestane.

Ale vracím se k Harfanům. Napsal jsem, že odstartovali v úterý, ale to jsem si tipnul. Neznám přesný čas a Harfani, také ne. Vůbec nechápali otázku. Zeptal jsem se jich, jestli náhodou moc za letu nechlastali a oni odpověděli, že ne. Musím se zeptat nějak šikovněji. Chytřejší otázkou, ale jak to udělám? Ještě nevím. Napadlo mne, co kdybych se zašel podívat do jejich podšálku a trochu se v něm porozhlédl po lahvích. Ale co když je před přistáním vyhodili? Ještě musím trošičku popřemýšlet.

Když si tak popřemýšluji, napadá mne, že třeba úterý vynechávají, možná i čtvrtek, co já vím, jak mají co na Harfě zavedeno jak? Třeba je jim všechno fuka. No jo, ale kdy teda potom odstartovali? Když jim, tak mě také fuka.

A mačkám dál jiná, úplně odlišná písmenka. Když dodrnkali, tak jsem si vzpoměl, že jsem domluven se Samuelem, že dnes jo a napadlo mě, že mu ani nepošlu esemes a rovnou je do Legendy přivedu. Obsadíme větší stoleček, protože Harfanů je sedm. Vždy prý létají v sedmičlenném uskupení. V šestičlenném se ještě trochu bojí, ale v sedmi už ne. Mají to tak prý od malička. Takže také rostou, jsou tedy SKOROSTEJNÉ. I když úplně jiné. Mačkám už jen v ženském rodě. Chlapi jsme zanedbatelní a to víme a odsouhlasíme všichni dopředu i dozadu. Takže od nynějška Harfanky a už né Harfani. Stejně mi to znělo skoro stejně jako Lunetici nebo Marťani? Ale to už bych mohl mačkat klidně létající talíř namísto podšálku. A to se mi nechce, takže jen tak, tak.

Se Samuelem jsem byl donluven na 17-ou hodinu, abychom měli čas přehazovat, protože od 18i měl vykopnout čutálista míč z výkopného bodu do jiného, kde bude mít nastavenou svojí nohu spoluhráč dotyčného. Harfanky se těšily, protože na kuželu se hrát fotbal nedá, a tak ho neznají. Ale vysvětluj Harfankám fotbal. Velice podobný problém jako mrtvému, aby neumíral. Trochu jsem se sice snažil, ale ony se těšily tak moc, že bylo jedno, že stejně nic nechápou. Nakonec to bylo úplně zbytečné, protože než přišel Samuel, válely se pod stolem, opilé jak harfy. Jinak jsem to namačkat nemohl. O od této chvíle budu používat například:

Ten byl opilý, jak harfa!

Že je to hodně vysoké promile? Že jo? Také si myslím. V úplně jasných obrysech vidím v příkopu se válející opilé harfy. A jak je tak namátkou počítám, válí se jich tam sedm.

Já, když cokoli vymyslím, tak si také myslím, že je to tak.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře