25 Čurbes

2. květen 2013 | 15.47 |

25        Čurbes

Před chvílí mne probudila písmenka z textu Martina E. Kyšperského:

... Je sobota anebo neděle, jak ... se mi to plete...

"Je sobota anebo neděle,

jak nechodím do práce, tak se to plete.

je blíž ráno anebo poledne??"

Ani jsem netušil, jak jsem byl blízko. Někdy se písmenka umějí zavrtat. Už si nyní vrtám ta správná.

V tuto chvíli již text umím a jdu si uvařit kávu. Ona mne vlastně neprobudila tak úplně ona písmenka, ale než jsem vstal, byla první, která mi zpívala v mozečku. Nyní mi tam stále velice příjemně znějí. Uvažuji nyní o dvou chlapech, které bych si klidně, za určitých okolností, vzal za ženu. Vlastně o třech. A Kyšperský je jedním z nich.

Písmenka mne nyní probouzejí každé ráno. A to poměrně brzy. Dnes to bylo v 02:02, přesně. Když jsem šel cestou od tam do tam kolem mikrovlnky, bylo 02:03. Ale písmenka, která mne dnes probudila, bych jako vyšetřovatel hledal někde mezi těmato:

Č . u . r . b . e . s

Bude to pro něj ale těžký úkol, protože písmenka mi v hlavě začala dělat opravdu strašnej čurbes. Lítala po chodbách naprosto bezmyšlenkovitě a velice rychle. Samozřejmě, že docházelo ke srážkám a tím pádem k mnoha zraněním, z nichž většina byla smrtelných. Ztracená čárka u malého "a" nebo elipsoidní kroužek stále se těsně držící nad velkým  "U" patřily výjimečně k těm lehčím. Za to placaté velké "O", zbytek malého "k", který se nyní nápadně podobá ještě menšímu "l", velké "B" bez břicha (které mu urvalo běsnící "Z") a z něhož se tak stalo na chvilku velké "P", byla na místě mrtvá. No a já už jsem mu k tomu neřekl vůbec nic.

Od čurbesu už vydávám jen nesrozumitelné skřeky anebo se mile usmívám na vše, co mi vejde do očí.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře