277 Pil jsem s vnukem Pra Pra, Matěje Kopec

18. květen 2013 | 06.32 |

277         Pil jsem s Vnukem Pra Pra

Najel jsem necelých 15 km, než Legenda otevřela, ale když otevřela, tak to stálo i za ty prachy, které dávno nemám. Po úvodních jakýchkoli peripetiích jsem se seznámil s Pra Pra Matějem.

Karel Matěj Kopecký mi nadiktoval do Soníka, že tvoří divadelní scénáře, hry, věci pro televizi a tak...

Je už pouze svým vzezřením umělec, úplně stejný jako Martin Tomášek. Těším se, až je spolu seznámím.

Karel četl některé mé povídky, které jsem v minulosti vytiskl Míše, veverce, která i dnes servírkovala. Řekl mi, že se mu líbili. Prostě boží den, jak by ho Viki nazvala, kdyby přítomna byla. Pozval jsem ho na Šlauch i na Na stojáka. Poděkoval za pozvání, ale neslíbil, aby...

Doufám, že přijde. Dal jsem mu vizitku APV, kde mám uveden svůj blok apv.pise.cz. Řekl mi, že se určitě zítra ráno naň mrkne, a že se na to těší.

Jeho kamarád mi prozradil, že Karel má moc rád rum. Ujistil se, zda ještě nahrávám a zopakoval se zvýšeným volumem:

"Má rád rum."

Karel si skutečně jednoho rumíčka dal. Původně přišel jen na jedno pivečko a jednoho rumíčka, ale nakonec si dal tři piva a dva rumíčky. Já pil pouze řezané. Dal jsem si čtyři, bez rumíčků. Ještě jednou jsem ho upozornil na každé první pondělí v měsíci – Šlauch 2000. A on ještě jednou neslíbil, že rád přijde. Moc se na něj těším. Už aby nastalo zase jedno první pondělí. A když nepřijde, tak už druhé první pondělí, třetí, čtvrté a pak myslím následuje páté první pondělí...

Bavili jsme se i o tom, jakým stylem píši. Řekl jsem mu, že mám svůj systém nejlépe nahozený ve 3:33 anebo v jiné tři shodné ranní číslice a on mi přitakal, že tvoří nejraději skoro ve stejnou dobu. Dnes například začal ve čtyři ráno a makal až do otvíračky Legendy, to je šest hodin. Slíbili jsme si, že se určitě v Legendě tisíckrát sejdeme. Legenda tedy otvíračkuje v 10 hodin a to já už mám hotovo. Hned zítra ho tam budu čekat. Má ale časovou tlačenku nebo tlačenici, abych použil jeho přesná slova, a tak mi znovu neslíbil. Řekl mi, že má doma pracoviště. Ve tři, v půl čtvrté se vzbouzí, kafe, cigáro, což je velmi zdravé, ve čtyři zapne komp a pracuje.

"Takže nyní je jedenáctá, mám za sebou šest hodin práce, dost intenzivní, a tak jsem tu a relaxuji."

Na můj přímý dotaz, směřující k jeho původu, odpověděl:

"Nechci se chlubit rodinným peřím, ale ten původní Matěj Kopecký, z let 1775 – 1847, který je v povědomí jako buditel z období národního obrození, tak já jsem po něm, sedmá generace. V době, kdy Matěj Kopecký jezdil po českém venkově, kde se většinou mluvilo německy, tak on, stejně jako obrozenci, propagoval češtinu."

Na webu jsem si, před malou chvílí, našel:

Kopecký byl vlastenec, hrál česky a je přezdíván "patriarcha českého loutkářství". Jeho hlavní témata byla Faust, český Honza a čerti.

Hry: Oldřich a Božena, Loupežníci na zámku.

Do Legendy přišel i PAN ROZHODČÍ, který pískal hodně zápasů, ve kterých běhal po hřišti můj David za Hvězdu Trnovany. Všichni chlapi se znali. Super den. Legenda je domovský pab Karla Matěje Kopeckého, hurááááááááááááá.

Trochu, jak je mým zvykem jsem se vytahoval, mimo jiné, také těmito slovy:

"Píši dobře, píši rád."

Matěj mi odpověděl:

"To je ale dobře člověče, pište, pište a uvidím zítra, pozítří, až se podívám na webíka."

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře