288 František

24. květen 2013 | 08.28 |

288       František

František přišel včera do Legendy. Přisedl si k mému stolu a po té, co mu veverka přinesla dvojku červeného, mi povídá:

"Když už si mne realita vymyslela, tak ať se mnou také něco dělá!"

A vypil sklenku. To mu již veverka přinesla i zbytek láhve, aby si mohl dolévat. Vždy si takto doléval a veverka nosila další a další láhve ve chvílích, kdy František dal prázdnou na kraj stolu. Jen málokdy se stalo, že jsem vypil více řezaných.

Bylo mi již dávno jasné, že do vězení se dostával kvůli šarvátkám, které provedl v opilosti. Dopustil se také loupení, výtržnictví, násilných činů a dokonce i vraždy kněze, za kterou byl odsouzen k trestu smrti. Nakonec byl amnestován. Nicméně byl vyhoštěn z Paříže a po dlouhých peripetiích se dostal až k nám, do Teplic. Dnes bydlí kousek od Legendy a pije tu každý den, již od otvíračky. Verše skládá podobně, jako píši většinou i Já, časně ráno.

Dnes ale nepřišel vůbec nebo až po té, co jsem odešel. Patrně psal něco velkého a můžeme se tedy těšit, až nám v Legendě zase přečte. Vždy nám čte. Ale jen do třetí láhve. Pak začne francouzsky a není mu moc rozumět, protože míchá s českými výrazy. Žije tu už moc dlouho, a tak mu jde čeština celkem obstojně, ale jak ji začne míchat...

Bez peněz a s francouzštinou, do pabů nelez. Heslo mu kdysi někdo nějak takto, nebo podobně přednesl, a protože se jím řídí, chodí hlavně do Legendy, kde už ho známe. Stále nosí bekovku, kterou prý dostal od milenky, která byla tak krásná, že to vůbec není možné. Naprosto ho chápu.

Občas to tak přesně, každou chvíli je.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře