33 Čestmír Anottapp – Mana

2. květen 2013 | 15.58 |

33        Čestmír Anottapp – Mana

Již v útlém dětství, například při hrách na pískovištích, se u Čestmíra projevovaly jisté kladné povahové rysy jeho osobnosti. Zatímco jeho bábovičky se rozpadaly pouze časem či za deště, tak do báboviček ostatních capartů se vždy jakoby náhodou trefovaly jeho kroky... Když mu rodiče dali pytlík bonbónů, aby se v pokojíčku spravedlivě podělil se svou mladší sestřičkou, tak na ní vždy zbyly už jen ty, které se mu buď nevešly do pusy anebo ty, které mu zas tak moc nechutnaly. Obklopoval se pouze takovými "kamarády", kteří ho bezmezně obdivovali a ještě mu občas velmi zdatně pomáhali v jeho záludnostech.

Při všech dětských hrách musel být tou nejdůležitější osobou, která určovala pravidla a vybírala si spoluhráče. Když tomu tak čirou náhodou nebylo, tak jednoduše nehrál.

Čím byl Čestmír starší, tím mu opravdových kamarádů ubývalo, ale to ho nijak nemrzelo, protože jeho nejlepším a nejvěrnějším kamarádem byl on sám. Chodí spolu na pivko dodnes. A v restauraci spolu často přemýšlel, jak svých skvělých vlastností co nejlépe využít ku prospěchu vlastní geniální osoby. A jednou ho, asi po pátém žejdlíku napadlo, že nejlépe by tohoto mohl dosáhnout, stane-li se politicky aktivním. Geniální osobnost napadla geniální myšlenka. Ale musí vstoupit do veliké bezvýznamné strany, např. do QPS nebo Socialistických dembokrytů. Nakonec si vybral QPS. A začal horečně a se zapálením pracovat. Postupně se mu dařilo odstraňovat konkurující kolegy a kolegyně pomocí různých nástrah a léček, kterých se mu v hlavě rojilo nepřeberné množství. A jeho hvězda začala v QPS strmě stoupat. Svého osobního řidiče si vybral také velice správně, což mu on několikrát dokázal při předjíždění přes plnou čáru, či při mnohokráte opakovaném vjetí do louže u krajnice, kde se na chodníku pohybovala například maminka s dítětem v kočárku. A když se mu zásah podařil, vyloudil jemný úsměv, postřehnutelný v koutku jeho úst.

Nemluvím už ani o několika přejetých důchodcích na přechodech pro chodce... Velice si s řidičem rozuměli.

Čestmír vyrůstal a i v dospělosti žil sám. Ženy se mu sice moc líbily, ale při představě, že by se s nimi musel dělit o své soukromí, tak se případné návštěvy odehrávali pouze v příbytcích těchto žen. A jakmile chtěla dotyčná vehementně navštívit jeho palác, byl to vždy u Čestmíra důvod k ukončení vztahu. A jak to nakonec s Čestmírem dopadlo? No, jak to s takovými sympaťáky dopadá:

Stal se nakonec prezidentem, a jestli neumřel, tak žije dodnes.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře