338 Bonmotova viróza

12. červen 2013 | 07.23 |

338       Bonmotova viróza

Už Ti musím napsat, co si o tom, o Nich a hlavně o Bonmotovi myslím.

Bonmot v pořadu veřejnoprávní stanice reagoval i na divácké dotazy týkající se jeho virózy při odemykání korunovačních klenotů. Jeho nejistou chůzi při slavnostním aktu Hrad vysvětloval nemocí, veřejnost však zejména na sociálních sítích živě diskutovala o vlivu alkoholu na Jeho hlavu. Bonmot zopakoval, že byl opravdu nemocný, zmínil i chůzi po točitých schodech, což mu při jeho problémech s pohybem dělalo potíže.

"Když jsem viděl to video, tak se nemohu zlobit na lidi, kteří se domnívají, že jsem byl opilý,"

řekl Bonmot.

A když jsem Já viděl to video, napsal jsem tento klas.

"Skutečnost je ale bohužel daleko odlišnější. Jednak jsem měl 39,2 stupňů celsiových horečky a při vstupu do klenotnice je 90 točitých gotických schodů bez zábradlí. Já už čtyři roky špatně chodím. Když jsem ze schodů sestoupil, tak se ke chřipce přidala únava,"

popisoval situaci. Doporučuji Káčátku a mlynářovi, aby ještě přidali, že když má kdokoli tak vysokou teplotu, tak mu nikdo nemůže zavázat tkaničky. A tak je měl Bonmot rozvázané a to se po točitých schodech nedá chodit už vůbec.

Bonmot však přiznal, že alkohol pije rád a porád. A když porád, což znamená pořád a tedy furt, tak nám přece nemusí nic vysvětlovat.

"A je to, pití, v naprostém pořádku. Zeptejte se lidí na Slovácku, lidí na jižní Moravě."

Bonmot si v souvislosti s alkoholovou aférkou neodpustil tradiční bonmot, když řekl, že Adolf Hitler byl abstinent, nekuřák a vegetarián, a válku prohrál, zatímco britský premiér Winston Churchill pil denně láhev whisky, tři lahve šampaňského a vykouřil osm doutníků – "A válku vyhrál!"

Lidé oceňují, že je s Bonmotem sranda. Já to sice také oceňuji, ale potom jeho scénky patří do Televarité nebo do Ain Keslu Buntesu, ale ne na Hrad.

Agentura STEM/MARK se v průzkumu lidí ptala, zda věří vysvětlení Hradu, že byl Bonmot nemocný. Kladně odpověděla jen čtvrtina lidí, téměř tři čtvrtiny dotázaných uvedly, že slovům o viróze nevěří. Z průzkumu také vyplynulo, že s celkovým působením Bonmota na postu prezidenta je zhruba polovina Čechů nespokojena. Spokojených ale není o mnoho méně. Lidé hodnotili činnost prezidenta také známkami jako ve škole, a lepší známku než dvojku Bonmot nedostal.

Podle šéfa STEM/MARK jsou lidé hlavně zvědaví, co se ještě v průběhu Bonmotova mandátu stane.

"Veřejnost oceňuje to, že s prezidentem je, když bych to řekl vulgárně, sranda,"

míní.

Mě to ale nezajímá o nic méně, ale Buntes by mi patrně bohatě stačil. Každopádně Bonmot smysl pro humor má, to je nepopiratelné a Český národ si tedy zvolil prezidenta doslova z lidu. A myslím si, že je pro náš národ typické, že ho máme a snad nás svět konečně pochopí a začne si také ze všeho dělat prču.

A když ne, tak holt budou stále války pro kraviny, kterým je třeba se smát a ne se kvůli nim prát.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře