348 Když můžu, tak můžu

14. červen 2013 | 10.44 |

348       Když můžu, tak můžu

Název klasu je pravdivý ze všech světových stran i zezadu. Protože jsem krásně a česky singl, tak fakticky můžu i doopravdy a třeba i zezadu. Zezadu miluji nejraději, ale nekratší dobu, protože Mě tato polohová varianta víc lechtá, než ty ostatní, které také miluji.

Jako singl můžu tedy vždycky, když můžu. Abych to vysvětlil, tak to vysvětlím. Po pátém řezaném si už pouze myslím, že můžu. Chci ale víc, než mohu, a tak raději nejezdi. Nebo klíďo přijeď a zahrajeme si nějakou deskovou hru. Třeba ŽENO, NEZLOB SE. Víš, s tou kostkou. Anebo si budeme povídat z pus do uší. Tak také řeším, když už nemůžu. Povídat se musí, i když se může.

Povídat se prostě musí pořád, protože jinak je ticho. A víš, co znamená ticho? Ticho znamená, že není nic slyšet. A jak pak má dojít pro pivo, když nic neslyšela a Mě už došlo? Myslím tak, že jsem vypil posledního lahvoně, ne že přišlo další pivo do ledničky.

Čeština je jazyk světových velmistrů. Ale i velmistr si utne prst. Ale nic ošklivého si nepředstavuj. Napsal jsem to proto, kdybych náhodou udělal chybu. To bych tedy měl a již všichni víte, s jak skromným pisálkem máte tu čest.

Musím v tuto chvíli vzpomenout na Pepína, protože On je ze Mne přímo nadšený, když se byť jen nepatrně jemně a právem sice, dodávám Já, pochválím.

Raději nový odstavec, ať nepřilévám vodu do potoka. Zvlášť v době povodní. A ještě jedno zvlášť, když jich je hodně. Myslím, když je hodně povodně. Vím, že koho, čeho povodní, ale to se nerýmuje. A znáš Mě, jak se něco nerýmuje, tak se to nerýmuje a nemůže se napsat. Teda může, ale Já to nenapíši. Protože Já rýmuji, i kdyby na pivo nebylo. Já rýmovat musím, i kdyby letos třeba houby nerostly. Nebo ryby, kdyby nebraly by. Vidíš, že musím? Tak vidíš.

Já si prostě nyní půjčím od Horňase a Wericha a napíši, že kudy chodím, tudy trousím písmenka a to i písmenka rýmovací, až rýmová, čili odborným termínem veršíkovaná, ne nastydlá. Oni teda trousili moudra. No, jo, jenže oni byli chytří.

Jdu si pro Vařína. Né, že by Mi nějak zvlášť pomohl, ale je to lepší.

Chutná Mi, Vařín jeden a budeme se Mi tím pádem lépe trousit cokoliv.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře