372 Ploučnice pod Benešovem

22. červen 2013 | 07.52 |

372       Ploučnice pod Benešovem

Když se starosta Ploučnice poprvé miloval pod Svou ženou a viděl, jak Jí černé vlasy rámují Její krásnou tvář, rozhodl se, že Benešov nad, přejmenuje na Ploučnici pod. Jenže byl ještě mladý kluk, a ikdyž byl jak buk, musel si počkat, až ho zvolí.

Včera, 21. června 2013 jsme se ve složení:

Márty, Leni, Moni, Svatava a APV zúčastnili umělecké akce Vinobraní 2013 a mohu konstatovat, že se starostovi přejmenování někdy v minulosti podařilo na plénu prosadit. Docela Mne nyní zajímá, kolik starostů se byť třeba až po přečtení tohoto klasu, rozhodne následovat Ploučnického obroditele. Chlapi, zkuste to zespoda, je to nádhera, lepší než kdejaká hospoda. Já být starosta a žít kdekoli, pod čím teče něco, následoval bych obroditele. Vždy je lepší být pod a mít tu krásu nad. Nenadřeš se tolik a ještě vznikají nové a krásné názvy.

S holkami jsme dorazili o trochu později, neboť ačkoli jsem se řidičky, která kroutila volantem, v Ploučnici ptal, zda ví, kde se Zámecký pab nachází a Ona to samozřejmě věděla, jela tak rychle, že až v Markvarticích, nad kterými žádná voda neteče, jsme se otočili a jeli zpět do Ploučnice.

Když jsme dorazili, zjistili jsme, že máme z dlouhého cestování po naší krásné zemi, všichni hlad. Nejvíce hladu dostala Moni, která asi má u rozdělovníku nějakou protekci. Holky byly mírně nervózní, ale uklidnil jsem je tím, že nejlepšímu, co na Vinobraní 2013 přijelo, nesmí při výstupu zakručet cokoliv, natož žaludek. Spokojeně jsme se napapali. Velikost spokojenosti dokreslím už jen tím, že se Leni rozhodla, že bude poprvé v životě číst. Nevím, jak Jí to mohlo projít ve škole, ale zřejmě asi nějak podobně, jako včera. Do páté třídy nečetla a v šestce všechny ohromila tak, že jí školský odbor poprvé v historii udělil zpětná vysvědčení z Českého jazyka.

Moni sklidila také potlesk, APV také něco přečetl a pak hrál na kytaru, zpíval a recitoval Kdosi s velkým K. Napsal majuskuli ve slově Kdosi, protože jsem Jeho jméno nepostřehl. Budu muset sledovat titulky na konci televizních pořadů, protože byl fakt dobrej.

Na úplný závěr pořadu vystoupil Márty. A bylo dobře, že se pořadatel rozhodl, zařadit Ho, až nakonec. Po jeho vystoupení by již Nikdo, ani s velkým Ň, nemohl vystoupit. Leda tak z auta, ale na podium určitě ne. Nebudu popisovat jeho fantastický výkon, z něhož byli mnozí paf a mnozí pif.

Jen uvedu, že Mě moc mrzí, že jsem opomněl vzít kameru.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře