378 Bezproblémová výměna kloubů

26. červen 2013 | 05.54 |

378       Bezproblémová výměna kloubů

Měníš kolena nebo reklamuješ špatnou operaci jakýchkoli jiných kloubů? Nenech se od doktorů napálit!

Proč to všechno dělám?

Nejsem výrobce ani prodejce kloubů. Přesto se zabývám tématikou správné operace kolen, menisků, kyčlí a dalších kloubů, které ani neznám. Vyvolávám také diskuzi o této problematice. Co Mě k tomu vede? Není to spíše věcí nemocnic, považující klouby za svůj byznys? Rád bych Ti řekl, že ano. Bohužel to tak není.

O samotné operaci se od dodavatelů kloubů nikdy mnoho nedozvíš. Budeš informována maximálně o jejím termínu a o tom, jak si máš připravit Tvé krásné tělo na operační zásah samotný. Že by nebylo k operaci moderního kloubu co dodat?

Z perspektivy tuzemského dodavatele zřejmě ne. Z pohledu zákazníka, uživatele a spotřebitele zatraceně ano! Správná operace kloubů je totiž stejně důležitá jako kloub samotný. Tím, že se o této záležitosti nemluví, tak pacientka netuší, že by se o tuto část problému měla sama zajímat. Takže když o tom neinformují lékaři, budu o tom mluvit Já a pořádně nahlas! Nebo alespoň psát a zatraceně potichu. Ne, neboj se. Nejsem žádná neziskovka ani občanské sdružení. Jsem Já, který se zabývám tím, že vyvíjím písmenka. Tato problematika je Můj denní chleba, Vařín a čokoláda. Ale aby nedošlo k nedorozumění, nepropaguji žádné zbytečnosti, které jsou cosi navíc. Podporuji správnou operaci kloubů s funkčními materiály, které jsou naprosto samozřejmé, alespoň na západ od Rozvadova.

Pojďme ale nyní k samotné operaci. Nechávala sis v posledních deseti letech měnit klouby? Pokud ano, určitě sis všimla, jak to realizační chirurgové dělali. Teda pokud Tě neuspali. Vytáhli Ti starý kloub, nasadili nový, ukotvili šrouby a mezeru mezi kloubem a kostí vyplnili montážní pěnou. Přebytek pěny ořezali a ostatní oplácali stavebním lepidlem nebo maltou. Hotovo, vymalováno. Že to je naprosto běžný postup? Ze Tvé pozice ano. Dle technických norem nikoliv. A z pohledu realizační nemocnice? Ty zpravidla velmi dobře ví, co to je normovaná operace kloubů a přesto jí nedělají. A pro jistotu Ti o ní raději neřeknou, protože co kdybys ji náhodou chtěla!

Pro takovou nemocnici by to znamenalo podstatně více práce a více řemeslnické zručnosti. Ne každé se do toho chce.

A jestli Ti to nějaká chytrá mluvčí nemocnice bude rozmlouvat, okamžitě kloub poptej jinde. A nakonec, pokud si nebudeš jistá, dej Mi vědět a Já Ti rád pomůžu.

Tvůj na vše připravený

APV

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře