394 V kalhotách si zpívá pták

2. červenec 2013 | 11.38 |

394       V kalhotách si zpívá pták

Část písně kapely Květy, Na balkóně zpívá pták, mi zněla mozkem těsně po Mém dnešním probuzení. Její text, který nebudu kytovat celý, protože nejsem žádná velryba, je tento:

"Je to tím, že má kosti lehké

o málo těžší, než peří které,

jej obaluje celého..."

V mých kalhotách si také zpívá pták a je lehký. Dokonce ještě lehčí, než kdejaký opeřenec. Peří nemá žádné a kosti jakbyzamet. Jak přesně je lehký, nevím. Nemám žádnou dekaváhu a i kdybych měl, nevím, jak bych postupoval. Nejedná se přece o salám, abych mohl nakrájet a zvážit. Fuj, už jen, jak jsem napsal, kroutím se na židli. A čím bych pak...?

Tak po této otázce Mě hned napadá další, daleko zásadnější:

Co bych pak vůbec?

Jistě Mi rozumíš, a pokud ne, zeptej se. Vždy nabádám k tomuto: nevíš-li, zeptej se některékoho, kterákdo ví. A nemusí se vždy jednat o autora textu. Ten navíc neví dost často vůbec nic. A proto je třeba se zeptat TéToho, kterárý opravdu něco ví. Ten, ta, to, kdož nevědí, tak Těch se neptej, protože Ti neodpoví. Akdyž ano, tak blbost. A budeš mít v problému hokej, bejsbol anebo třeba úplně jiný sport. Najdi si prostě některoukoho, o kterékom víš, že ví. A pak se ptej, poslouchej, promysli a pamatuj. Nebo víš, co? Udělej si to, jak chceš? Nechci, aby sis myslela, že Tě poučuji. To opravdu nechci a nemohu, i kdybych chtěl. Já to ale chci vždycky a zamotal jsem schválně, abys musela rozmotat. A snažil jsem se zamotat alespoň do toho Mirka, abysis nebyla ažtak úplně jistá a třeba se Mě na jakoukoli nepatrnost, týkající se tohoto problémku, zeptala.

Samou radostí bych pak běžel na toaletu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře