425 Blbá nebo chytrá?

13. červenec 2013 | 17.39 |

425       Blbá nebo chytrá?

Stále přemýšlím o tom, jak ukončit právě zpracovávanou myšlenku, odstavec, větu. Zda mám předpokládat, že jsi blbka nebo chytrá holka. Naštěstí jsem si vědom toho, že opravdu nemůžeš být chytřejší než Já, protože to je nemožné a fakt už to nejde. Nehádej se. Taková qvé ani ý, která bys musela mít, opravdu neexistují. Ledatak může existovat nějaká podobná blbost, jakou používají  matematici, fyzici a jim podobní holomci, kdyžuž proti Mne nemají žádné rozumné argumenty.

Budu tedy předpokládat, že máš mozek určitých hodnot, ale chci psát i pro Ty holky, které dosahují mnohem menších, blížících se k nule. I Ty se přece chtějí smát, alespoň v to doufám. A já jsem tu pro všechny, abych měl prachy. Kdyby sis Mne kupovala pouze Ty, umřel bych žízní. Hladem ne, protože za něj je žízeň pouze převlečená a navíc chlastat se prostě musí, což hospodským věřím bez jakýchkoli debat.

Ale protože jsem v pravěku studoval matematiku, tak vím, že je v každém případě třeba počítat s Principem matematického důkazu. Ten říká, že není vyloučeno, že se podaří matematicky prokázat tvrzení, které ve skutečnosti neplatí. Důkaz takového tvrzení pak ale musí být nutně chybný a tato chyba musí být, po dostatečně důkladném prozkoumání, nalezitelná. Zdrojem omylů při matematickém dokazování tedy není samotný pojem důkazu, ale vždy, pouze a jen chybující lidé. Doufám, že je Ti to jasné, protože Mě ne. V každém případě je třeba počítat s různými chybami a navzájem si odporujícími důkazy a tedy i s tím, že Jsi chytřejší, než Já. Příčí se Mi to sice jako rybí kost v krku, ale snad Tě tak snáz dostanu do postele.

Vraťme se tedy k tomu, proč toto nyní píši, tedy k tomu, zda budeš volná a hlavně svolná k atletice se Mnou. Pokud ano, tak navrhuji uspořádat Mítink u Mne. Ty máš jistě také vhodné stadiony, na kterých se v minulosti konalo mnoho vrcholných atletických závodů, ale hrozilo by Nám vyhlášení války od cizích nepřátelských vojsk. Jistě, Tobě možná ne, ale Mě stopro.

A to se Mi nechce riskovat, proto se Mítink bude konat u Mne.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře