449 Vysvětlování

27. červenec 2013 | 05.15 |

449       Vysvětlování

Občas slyším slova:

"Tys měl být učitel!"

Je to pravda, třů i recht. Na začátku Mého studování se to pedagogikou jen hemžilo, mrskalo a plácalo. Již od základky Mě vyučovali samé pedagožky. Na gymplu se přidali i pedagogové a byl jsem dokonce zařazen do pedagogické třídy. Po maduridě jsem vystudoval 5 semestrů matematiky a fyziky Obrovské školy Pedagogické v Labi pod Ústím, ale pak jsem dostal rozum a zdrhnul jsem do Prahy na ČVUT.

Ale vysvětlování Mi zůstalo nastálo. A někdy i veršované. Schválně jsem udělal v předpředchozí větě rychle tečku, aby sis všimla. I chlapy si mohou všimnout a opravdu Mi to nebude moc vadit.

Všechna Má písmenka jsou vlastně takové jedno malovelké vysvětlování. Dost často také chodím vysvětlovat na Policii. S klukama si dávno tykám a vždy, když slavnostně dorazím, jdeme do největší místnosti, které kluci žertovně říkají Zasedačka, protože je největší a osazená mikrofonem. Já Jí teda říkám také žertovně, ale Sedačka. Všichni kluci totiž sedí a jen Já podávám vysvětlování ve stoje. K pultíku Mi pokaždé velmi hezká, sexualistická sexretářka přinese Vařína a mohu se jat vysvětlovat:

Třeba to, že když vidím ženu, obtěžkanou taškami z nakupováku, s rukama až u kolenou, tak mám skoro vždy chuť pomoct. Jenomže takováto žena není nikdy mladá, protože Ta flákne tašky do auta a je v zadku. A babkám nepomáhám. Na to už jsem příliš starý.

Nebo to, že pro Nějakou osobu by mohlo být zajímavé, že Hnuskám nikdy žádný klas nevěnuji. My, co Mě známe, víme voco gou. Ty, co Mě neznáš, tak se Mě pak, až budu mít co pít, zeptej. Rád Ti podám vysvětlování.

Nyní tedy předpokládám, že mohu již pro všechny zasvícené pokračovat ve vysvětlování. Přesto se raději dobrovolně přiznejte všichni, kdož ještě stále nesvítíte. Potřebujeme totiž ke čtení hodně světla. Sice si na Vás My ostatní rádi posvítíme a to bude gůd. Ale budete-li svítit sami, bude to úplnej verimač.

Svítit je totiž také dobré už jen proto, když se Ti holka schová pod dekou. Mohl bys ji sice najít šátracím pohmatáváním.

Ale bude-li svítit, nevydáš tolik, tolik potřebné následné energie, kterou budeš nutně potřebovat.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře