466 Psychopatologický vztahopich

7. srpen 2013 | 07.59 |

466       Psychopatologický vztahopich

Chvilku jsem přemýšlel, čemuž se nyní Sám docela divím, o čem dnešní klas bude. Přišel jsem ale na to, že jsem si uvědomil, že když budu vědět hned o čem bude, tak bubu psát mnohem rychleji, než umím. Ale zatím netuším, o jakou blbinu půjde, atak píši pomalu. Klidně si čti, jak rychle umíš, ale doporučuji Ti číst také pomalu, abychom se sladili. Myslím tempo, ne cukr. Když budeš číst rychleji, než Já píši, předběhneš Mne na řádku a dojdou Ti písmenka, budeš v pytli a stejně bubeš muset počkat.

Mluvil jsem se vztahovým odborníkem, který se velice pečlivě a občas i vědecky odporným způsobem, zabývá vztahy mezi ženou a mužem, ženou a ženou, mužem a ženou a ještě třeba taky, ale jen ve výjimečných případech, mezi mužem a mužem. Tedy s odborníkem na psychovztahy mezi těmito živočichy. Řekl Mi, že mnoho psychopatologických vztahů ani nenastane z důvodů, že se jedna strana obává, že by jakýkoli vztahopich, psáno s měkkým i, mohl nastat. Tak do něho ani nevstoupí, protože se Jí, tedy této straně, píchat z nějakého nepochopitelného důvodu prostě nechce. Strana, které se píchat chce, by vstoupila moc ráda, ale nemá kam. Pokud nehodlá tu první znásilnit.

Spousta vztahů dále zaniká již v zárodku nebo ani nevznikne z naprosto neodůvodněného a neodvodněného důvodu, že si jedna strana myslí, že ta druhá je sebestředná. A přitom dotyčná strana si s touto velice zábavnou a zajímací vlastností pouze ráda hraje anebo nehraje. To již záleží na mnoha traktorech, které se každou chvíli mění třeba v kombajny nebo i v něco úplně jiného, co nemá se zemědělskou technikou a ani například s horníkama, nic společného. Je to velice složitá a zajímací otázka, která vyžaduje sice malý, ale trojnásobně napsaný otazník, atak ho rovnou třikrát píši:

??? (přečti dvojtečka a tři otazníky zasebou, kde zasebou je jednoslovné)

Až na výjimečné případy hlubokého souznění, se většina párů neobejde bez občasného vyjasňování, vyjednávání, diskutování, nepochopení a podobně. Jindy se ukáže problém třeba v komunikaci nebo v silnici anebo i jen v prosté pěšině, schopné říci si ve vztahu o své potřeby. Každá životní změna, která se nám uděje, může v budoucnu vést k něčemu úplně jinému a třeba   o dost horšímu či lepšímu, i když to v danou chvíli takhle nevidíš. Každopádně může posílit našeho ducha a změnit naše kladné hodnoty na zápory a naopak tyhle na tamty. Je to ostatně velice těžké, když se jedné straně chce píchat připínáčky fůrt a druhé nikdy. V takových případech je to vlastně to úplně nejtěžší, co ani nejde nikde zvážit. Ne, ani tam ne.

Nevím sice, kdes to přesně chtěla, ale ani tam to faktisticky nejde.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře