48 Život na vesnici

2. květen 2013 | 16.21 |

48        Život na vesnici

Vesnická děvčata se tak o 5 let dříve nudí, než chlapci, navštěvující každý den místní restauraci.

Když jsem byl malý kluk, líbily se mi starší holky, ale protože jsem tahal kačera, nezajímal jsem je. A jakmile jsem ho začal tlačit, přestaly zajímat zase ony mne a vrhal jsem se na sobě rovné. Vrhal se asi neskládá ze správných písmenek, zkusím jiná: skákal, hopsal, trampolínoval – to je ono.

... A jakmile jsem ho začal tlačit, přestaly zajímat zase ony mne a trampolínoval jsem se na sobě rovné. Pár let mi to vyhovovalo, ale čím jsem byl starší, trampolínoval jsem se na mladší ženy. V současnosti trampolínuji s o osm mladší (příště napíši sósum mladší)... ale nepředbíhejme, času jako husa...

První trampolínovaná (i když vzduchem jsem letěl já) byla a je stále o 4 mladší Helena. A i když tehdejší současná, byla v mých očích mytologicky KRÁSNÁ...

Nyní musím odbočit, uvědomil jsem si, že s Helenou, která byla mou první láskou, jsem chodil, plaval, spal, běhal, seděl, mluvil, mlčel a trampolínoval ještě spoustu dalších činností, právě 4 roky. Daleko později jsem podobné aktivity prováděl s Marcelou 9 let. O kolik si myslíš, že je Marcela mladší než já? Ano, Marcela je o 9 let mladší. Ale nebylo to vždycky tak přesné.

Se současnou chci trampolínovat až dokonce. Namítneš, že to jsem chtěl pokaždé a máš pravdu, ale já ji mám také.

Vraťme se na vesnici za děvčaty a jejich prodlužovanými chvílemi, které byly výhodou pro starší kluky. Děvčata s nimi začala souložit asi v době, kdy nám, stejně mladým chlapcům, ještě kroužili hlavou čápové. Také proto se vesnická děvčata vdávala mnohem dříve, než se chlapci ženili. Sice se také o to dříve se svými manžílky rozváděla, ale to je již na jinou Kapitolu.

Ani nám ale hlavami nekroužili jen čápové. Kroužilo nám v nich nepřeberné množství klukovin, které jsme museli každý den stihnout, takže nás naši milí rodičové skoro pokaždé po setmění chodili s baterkami hledat. Hráli jsme si na indiány, chodili na oprám bouchat lybarky, pytlačit a učit se plavat v okolních rybnících. Fotbal jsme čutali skoro každý den, jezdili na kole, hráli na schovku, lezli jsme po stromech, pouštěli vlastnoručně vyřezané lodičky v potůčcích a na rybníkách, odpalovali klacíky z kořenů stromů pomocí odpalovací palice, pozorovali lesní zvěř  ve volné přírodě. Stavěli hráze na potocích, zapalovali ohýnky a udržovali ohně, proháněli draky po obloze. Velmi nás také bavilo metání blátivých kuliček na protivníka pomocí vrbových proutků, dráždili jsme vosí i sršní hnízda a pak pelášili z jejich dosahu, jak nejrychleji jsme uměli. V zimě jsme lyžovali, bruslili na rybníkách, kde jsme se v létě topili, bobovali a sáňkovali i na silnici, na které jelo jedno auto za tři dny.

Vskutku nudný život na vesnici oproti životu ve městě...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře