50 Stodola č. 297

2. květen 2013 | 16.23 |

50        Stodola č. 297

Ten den jsem šel do Stodoly záměrně asi o půl hodiny dřív, abych si promluvil se Samuelem. Chtěl jsem se ho zeptat na pár důležitých maličkostí. Kdybych se na ně nezeptal, nic by se nestalo, a tak jistě chápeš, že jsem musel ten den vypít o jedno pivo víc. Možná to byl hlavní důvod, kdo ví? Jen jsem dosedl, Veverka mi přinesla řezané. Ani jsem nemusel položit otázku a Samuel ji ihned zvedl, že přispěl ke zvýšení procentních desetinek u Jany Bobo, protože se mu líbí její název: STRANA BANY BOBO (SBB). Také jsem mu neprozradil, že jsem volil Franze, a tak jsme si na úspěchy našich skoro prezidentů a prezidentek v prvním kole voleb připili. A protože respektuji zachování tajnosti voleb, nezeptal jsem se Samuela, koho bude volit ve druhém kole, ale zeptal jsem se ho, koho volit nebude. Odpověděl mi, že nebude volit toho druhého kandidáta a s tím jsem se s ním rozloučil, protože navíc právě přišel Samuel.

Také mezi mnou a Samuelem bylo jasné téma rozhovoru. A protože je zasloužilý fanoušek ODS, tak jsem si myslel, že volil dědu outsidera, jenž skončil v propadlišti, ale překvapil mne:

"Tipni si, koho jsem volil!?"

 "Přemysla Oráče?"

"Víš,mě hodně ovlivnilo to, že jsem četl mladou frontu a tam různé osobnosti řekli, koho budou volit a proč. A zrovna Horáček, kterej bych řekl, že je fakt docela chytrej chlap, tak mi potvrdil, že já budu volit Roithovou, jejíž spot jsem viděl a ona tam mluvila úplně perfektně, má dvě vysoké školy, je europoslankyně, prostě přesvědčila mě. A když si vezmu, že se tam dostal Zeman – pro mě totálně nepřijatelnej..."

Ihned jsem mu přitakal.

"Víš, jak mi připadá Zeman? Jak kdybys tam dal ty Bilaky a Husáky – je i stejně učesanej, stále všechny zesměšňuje a jinej už nebude."

Pak jsme rozebírali možný rozpad ČSSD a její případná podpora Milošovi, ale to už je otázka příštích sekund...

"Ve druhém kole budu rozhodně volit Schwarzenberga, i když mu není občas rozumět."

Byl jsem rád, že jsme se i v tomto bodíkovi shodli a kníže dostane určitě dva veledůležité hlasy. Nakonec věřím, že budou určitě lepší Černý s Horou, než příslušník nejnižší šlechty, sídlící na venkovském dvoře a živící se na rozdíl od rytíře, zemědělstvím.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře