519 O Praseti domácím

2. září 2013 | 08.51 |

519       O Praseti domácím

Když jsem si četl ve Wikipedii o Praseti domácím, že je to nepřežvýkavý sudokopytník z čeledi prasatovitých a vzhledem se podobá svému divokému předkovi - praseti divokému, tak jsem si vzpomněl na dva chlapy, kteří se zase podobají Jemu. Také Jim jako u všech prasat vybíhá hlava v nápadný rypák, oči mají malé, mírně šikmé. Důležitý je také tvar ušních boltců, které mohou být buďto malé a zašpičetělé, jako u prasete divokého, nebo velké, oválné a převislé přes obličej, tzv. prasata klapouchá. Oba Tito chlapy mají spíše klapouché boltce a také proporčně delší tělo, kratší končetiny a menší hlavu. Celkově na Ně popis sedí, jak prdelky dětí na pekáčích, svištících v zimě na sněhu.

Vykastrovaní samci prasete se nazývají vepři, nevykastrovaní se nazývají kanci. Chlapy, když o Sobě vypráví historky, zažité se ženami, tak jsou rozhodně opravdu velcí Kanci.

Kanci obvykle nejsou vhodní pro potravinářskou výrobu, neboť maso jistého procenta z nich páchne a Tito dva chlapi také nejsou vhodní, ze stejného důvodu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře