598 Zvukočeština

15. říjen 2013 | 07.44 |

598 Zvukočeština

Na webu jsem si našel, že se Mluvnicí současné češtiny Fústavu pro jazyk český zabývá vedoucí úkolu: doc. PhDr. František Štícha, CSc. Napsal jsem Mu tedy, že se jí také velice rád zabývám a poslal jsem mu adresu Mého blogu. Odepsal Mi, že se v Mých Klasech nachází tolik hrubek, že Mi ani nemá cenu cokoli odepisovat ažetím tedy nebude vůbec strácet Svůj drahocenný čas. Pod písmenka, kterýmiMi tedy neodepsal, připojil:

Sposdravem

doc. PhDr. František Štícha, CSc.

Sposdravem napsal dohromady a spísmenkem s uprostřed slova. Tímpádem ušMě zase o trochu víc zajímá Moje velice sympatická snaha o zavedení Zvukočeštiny do Pravidel českého pravopisu. JdeMi přeci jenoto, aby se českým žačkám a studentům lépe dýchalo a měli lepší a tímpádem nišší známky na výzech. Akdyš se ktomu navíc chytnou i docenti, PéháDrové a kandydáti eScéček, takto bude jen dobře. Nic jiného ftom nehledej.

Musím ale nyní tento vodoproud slof přerušit, protože jsem si uvědomil, že Ti chci napsat, že také píši dobře a píši rát, po vzoru Jednoho Našeho herce, který ve filmu pro památníky řekl:

"Skáču dobře, skáču rát!"

On si ale neuvědomil, že stojí na lyžích a na dlouhém svahu aže může být strčením rozjet, coš se také stalo. Ani najaře Ho nenašli.

To se Mě stát nemůže. Sice se také plíží zima, ale strkat do Mě nyní nikdo nebude, protože se nenacházím na žádném svahu a lyže mám fšatně.

LíbilobyseMi ofšem, kdybyse Mě Kterákolif či Kdokolif také pokoušeli, alespoň najaře vyhledat.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře